Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Řeporyje

Příští zápas

4. přípravné utkání: FK Řeporyje vs. Prague Raptors

Příprava se postupně překlápí do své druhé poloviny a trenér Čermák tak postupně poznal prakticky všechny hráče kádru. Po úvodních zaváháních se Zadní Třebání a Tuchoměřicemi jsme naplno opustili covidové vody a mohli se soustředit na práci v rámci zimní přípravy. Před týdnem čekalo naše A mužstvo fyzicky dobře připravená FA Zbura, kterou Řeporyje porazily 4:1. V dalším utkání Řeporyje narazily na Prague Raptors.  Jedná se o tým, který je složen z národností ze všech koutů světa. V kádru tohoto týmu jsou pouze dva Češi, zbytek doplněn právě o cizince, kteří tvoří zajímavý mix. I proto se stal tento tým fenoménem nižších soutěžích, kdy každý rok postupuje a nechybí moc, aby se v následujícím ročníku dostal do 1.A třídy.  Ačkoliv Prague Raptors je klubem založeným teprve nedávno (2017), disponuje širokou členskou základnou včetně mládeže, B mužstva či týmu žen. Nejvíce charakterizujícím pojítkem je právě multikulturní spojení více jak 20ti národností.

Do utkání vlétli Raptors velmi nabuzení a hýřili pohybem a celoplošným presingem. První kaňka přišla velmi brzy , a to když soupeř nevybíravým zákrokem "rozčísl" čelo Filipu Šmatovi, jenž nastoupil na pozici krajního obránce, ale obratem musel jet na šití do nemocnice. Na jeho místo nastoupil Tomáš Svoboda a nevedl si vůbec špatně. Od desáté minuty jsme se dostávali daleko více do hry a vyrovnali se důrazem a přidali na aktivitě. Obrovskou šanci ve 20. minutě spálil Kamenca , který brankáře tváří tvář nepropálil, to se nepodařilo ani Slanému, jehož dorážku zlikvidoval obránce na brankové čáře. Na přípravné utkání hra ve vysokém tempu, kdy jsme potkali soupeře, jenž směřuje k postupu do 1.A třídy, tudíž se jednalo o kvalitní prověrku. Střela Černohorského v 35. minutě skončila na tyči a radost z gólové dorážky Vejsady zmařil praporek sudího, který vylítnul rychle jako inflace dle odhadů Českého statistického úřadu. Dvě minuty před koncem poločasu překvapil soupeře Černohorský, který rychle hodil aut za obranu a rychlý brejk po přistrčením Vejsady na Pánka skončil faulem ve vápně. Náš kapitán si míč postavil a bezpečně proměnil. Poločas 1-0.

Úvod druhého dějství jsme vůbec nezachytili podobně jako ponorka rádiové vlny a pojetím hry si značně koledovali. Byli jsme zaslouženě potrestání, a to když soupeř vstřelil nádherný gól střelou z 25 metrů střelou tzv. pod klacek, kdy byl dobře chytající brankář Přída zcela bez šance. Rychle jsme však zareagovali, konkrétně Petrus, který byl druhý poločas posunut na hrot , kdy si nejprve dorazil svou střelu z metru do břevna hlavou a poslal do vedení. O dalších pár minut přihrál nejlepší hráč utkání Kamenca Pánnkovi, který vyslal do brejku právě Petruse, který střelou podél nohy vsítil svůj druhý gól. Soupeř se však nevzdával a svou horkou krev potvrzoval při každém odpískaném faulu, kdy komentovali každy verdikt velmi nelibě. Jendím z takových byl faul ve vápně, který svým druhým gólem v zápase z penalty přidal Pánek.

V koncovce utkání jsme již získali sebejistotu a přidali ještě dva góly, kdy po úprku přidal již svojí třetí branku v přípravě zlepšující se Vejsada. V nastavení pak ještě završil skóre 6-1 Petrla, který schoval svojí střelu ´´do pytle´´, a brankář lovil míč až ve své síti.

Kvalitní přípravný zápas, kdy si trenér Čermák vyzkoušel i přes řadu omluvenek jiné alternativy. Výsledek zcela jistě neodpovídá průběhu hry. Zároveń však ukázal kvalitu, která v týmu dřímá.