Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00

1.kolo: FK Zlíchov 1914 vs. FK Řeporyje

FK Zlíchov 1914 vs. FK Řeporyje – 10.08.2019, 10.15

1:0(0:0)

První mistrovské utkání po návratu 1.A třídy odehrály Řeporyje v Hlubočepích, kde se postavily místnímu Zlíchovu 1914, který disponuje krásným travnatým hřištěm v bezprostřední blízkosti Prokopského údolí. Ofenzivní sílu zvýšil před startem soutěže Tomáš Jun, který se Spartou získal pět mistrovských titulů a stal se i králem střelců tehdejší Gambrinus ligy. Hráč, který přestoupil do Trabzonsporu za více než 100 miliónů a prošel i celky jako je Jablonec, Austrie Vídeň či Besiktas přišel z 3. rakouské ligy, kde v posledních 9ti zápaech vsítil 12 branek. A tak jsme tušili, že nás nečeká nic jednoduchého uhlídat 36 letého snajpra, který zdaleka neřekl poslední slovo.

Do prvního zápasu nastoupila jedenáctka: Kouba – Šmat, Ulman, Kubr, Václavíček – Jarolímek, Vosmík , Pánek I., Pánek M. – Pavelka, Rejzek. Na lavičce byli připraveni: Přída,Ďubašík, Petr, Štěpánek P., Vodsloň a Svoboda.

Počátek zápasu patřil spíše domácím, kteří na své domácí půdě zapojovali zejména své rychlonohá křídla, které byly rychlejší než ty z kyblíku od KFC. Jejich postranní útoky nám dělaly problémy a byli jsme rádi, že  Zlíchov nepřetavil některý ze svých náznaků v gólovou radost jako zaměstnanci třineckých železáren. Od cca 25 minuty jsme se soupeři vyrovnali a nechybělo moc a mohli jsme jít do vedení po šanci Rejzka a pokusech Jarolímka a Ivana Pánka. Poločasové skóre 0:0.

Druhá půle začala obezřetněji bez výraznějších šancí na obou stranách. V 60. minutě se zranil kapitán Vosmík a v rychlém sledu se dostali do hry mladíci Ďubašík , Petr a Svoboda. Paradoxně naší dobrou čtvrthodinku, kdy jsme byli více ve hře a tlak se zvyšoval utnul až rozhodčí, který odpískal pokutový kop po zákroku Šmata, kterému předcházel faul na jeho osobu. Bohužel rozhodčí viděl vše jinak a i přes nevoli početného zastoupení našich fanoušků svůj verdikt potvrdil, což doprovodil svým komentářem Michal Pánek mimo hřiště a uviděl červenou kartu. Penaltu proměnil Ken Schulz a my kromě bodů ztratili po zlomenině Vosmíka i Pánka, který si bude odpykávat trest, o kterém rozhodne čtvrteční disciplinární komise.