FK Řeporyje vs SK Uhelné sklady Praha

Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00

Rozhovor s první letní posilou - vyššími soutěžemi ostříleným Hanzlíkem

První řeporyjský přestup letního období! Ostřílený útočník Hanzlík vyměnil SK Újezd Praha 4 za Řeporyje. Jak se sžívá s novou rolí obránce a jak se těší na novou sezónu?

První řeporyjská akvizice je tady. Zkušený útočník už řádí v novém dresu, nikoliv však z pozice útočníka. „Věřím, že máme poměrně kvalitní tým, který nebude rozhodně bojovat o záchranu v soutěži a že potrápíme i favority na postup do přeboru,‘‘komentuje změnu dresu Zdeněk Hanzlík.

Řeporyje tě přivedly jako zkušeného hráče, který má za sebou několik zajímavých angažmá ve vyšších soutěžích. Můžeš shrnout svoje dosavadní působiště?

Nevím jestli máme tolik času? :-D Začínal jsem s fotbalem v 10 letech ve Strakonicích odkud pocházím, pak jsem byl dva roky v Prachaticích, v Klatovech, Písku a 4 roky v Německu. Po příchodu do Prahy jsem pak nastupoval za Újezd Praha 4. a teď bych si přál dohrát poslední roky tady v Řeporyjích. Říkám roky ale přeji si, aby mě zdraví ještě vydrželo a u fotbalu jsem mohl ještě nějaký čas zůstat.

Na který klub nejraději vzpomínáš a proč?

Je jich určitě víc, krásné roky a začátky v mužích ve Strakonicích, kde jsme slavili postup do divize A. Ty další roky nebyly o nic horší, spíše naopak. Ale určitě nejvíce vzpomínám na působení v klubu SK Klatovy 1898. S Klatovy jsme zažili boj v divizi o ČFL, pak sestup do I.A třídy a návrat mezi nejlepší týmy v Kraji. Měli jsme neuvěřitelnou partu jak na hřišti, tak mimo něj. Dodnes se do Klatov strašně rád vracím, a to nejen za rodinou ale i za přáteli. Navíc se mi v Klatovech dařilo i střelecky a na to fotbalista nikdy nezapomene.  Moc rád vzpomínám i na Újezd, protože tam bylo vše hodně podobné jako v Klatovech, prostě správná parta hráčů a lidí z vedení, kteří fotbal mají rádi.

Jaký spoluhráč Tě během nejvíce zaujal a ke kterému jsi vzhlížel?

Myslím, že jich bylo víc. Ale zmíním dva. Ten první byl Honza Zušťák ve Strakonicích, skvělý útočník s neskutečným instinktem ve vápně. V Klatovech pak další útočník Martin Kulhánek, strašně šikovný levák s obrovským smyslem pro humor. Oba borci hráli i ligu a na to co umí s míčem byla radost koukat.

V Praze jsi znám jako útočník, který nastřílel velké množství gólů. Jaké pro Tebe bylo, když tě trenér Lukič zařadil do defenzivní čtveřice?

Tady je myslím dobře vidět, že jsme si s trenérem vůbec nesedli :-D

Řeporyje jsou několikátým tvým působištěm. Můžeš fanoušky obeznámit, jak se celý přestup ‘‘upekl‘‘?

Máme nově kancelář v Řeporyjích a už jsem nechtěl cestovat za tréninky po Praze. Přál jsem si najít klub blízko bydliště, a protože jsem věděl, že náš společný známý z Ořechu Tomáš (nestárnoucí) Ulman je v Řeporyjích požádal jsem ho, jestli by se mi nezeptal. Pak už vše proběhlo strašně rychle a mohl jsem přijít na první trénink.

Jaké máš první dosavadní dojmy z prostředí klubu, jenž ctí černobílé barvy ?

První dojmy byly hned na začátku strašně pozitivní. Cítím v lidech, kteří jsou součástí týmu, a to myslím včetně funkcionářů, že je fotbal strašně baví a že pro klub opravdu žijí. Areál FK Řeporyje je správné fotbalové místo včetně skvělé hospody a udírny. Byl jsem hodně překvapený, v jakém počtu trénují i děti a jak velký zájem obecně o fotbal v Řeporyjích je.

Řada čísel je již rozebraných. Kdyby sis ale mohl vybrat jedno, jenž by si chtěl oblíknout, které by to bylo?

Na číslu mi až tolik nezáleží, oblíbených mám víc. 7,8,9.

Můžeš nám prozradit svůj nejzajímavější zážitek z fotbalového prostředí?

Bylo to ve Strakonicích, kdy jsme v roce 2003/2004  v poháru ČMFS nejprve porazili Vejprnice, pak po výsledku 0:0 na penalty tým Dynamo České Budějovice, poté opět na penalty tým HFK Olomouc a skončili jsme v osmifinále ČMFS kdy nás doma porazil 0:2 Slovan Liberec.. to byla taková pohárová pohádka.. :-D

Sálá z tebe pozitivní energie jak na hřišti tak i mimo něj. Je něco, co tě dokáže opravdu naštvat?
Myslím, že takových věcí moc není. Doma občas děti nebo pes (přítelkyni napsat nemůžu). Ale to mi vydrží jen chvilku.  Co mě ale opravdu štve, je že si trenér nepomatuje moje jméno :-D (pravidelná záměna jména Hanzlík za příjmení Havlík, pozn. Redakce)

Jak se těšíš na nadcházející sezónu a co od ní očekáváš?

Po nějaké době odpočinku se těším moc. Věřím, že máme poměrně kvalitní tým, který nebude rozhodně bojovat o záchranu v soutěži a že potrápíme i favority na postup do přeboru. Těším se, že na fotbal přijdou znovu diváci a že budou oporou pro náš tým.

Posledních 30 dnů: 1669 | Posledních 7 dnů: 332 | Poslední den: 40