AFK Slivenec vs FK Řeporyje

Datum a čas konání: 25.8.2019 17:00

2. přípravné utkání - FK Řeporyje vs FK Motorlet Praha B

Přípravné utkání – FK Motorlet Praha B – 24.07.2019, UMT Motorlet

Za letního počasí jsme se ve středu večer potkali s přeborovým Motorletem, který v poslední sezóně bojoval do posledního kola o záchranu. My jsme se museli obejít bez naší akvizice Lukáše Jelínka a hlavně brankářů Bašty, který rehabilituje po zákroku se slepým střevem a Vopěnky, který stále léči zlomený prst. Když k tomu přičteme pracovní povinnosti Kouby a Přídy, musel do branky až Mirek Šimek, který je v pořadí až  5. brankářem našeho týmu. A aby nebylo smůly málo, Mirek se zranil hned při rozcvičení při prvním kontaktu s balónem a do branky tak musel náš veterán Patrik Štěpánek, který má zkušeností maximálně s chytáním ryb v dětství.

Úvodní sestava pro tento zápas tedy zněla: Štěpánek P. – Vodsloň, Kubr, Ulman, Šebesta – Pánek M., Vosmík, Pánek I., Václavíček – Tůma, Pavelka. Na střídačce byli připraveni: Rejzek, Ďubašík, Šmat a Korecký. Od úvodních sekund byla znát velmi dobrá fyzická připravenost mladých adepttů pro třetiligové áčko. Fyzický fond ale i technická vybavenost byla u hráčů z Jinonic patrná a netrvalo ani pět minut kdy přetažený centr usměrnil do sítě levý záložník, který zavíral prostor. Posléze přišla naše hrubá chyba a hezká kombinace bylo rázem 3:0 pro domácí tým. Po vystřídání útoku a nahrazení Rejzkem a Ďubašíkem jsme se začali více dostávat do hry a odměnou tomu byla branka Šebesty, který zužitkoval přihrávku Vosmíka do prostoru malého vápna a nadvakrát prostřelil brankáře. Následně svižnou střelou zpoza vápna snížil Ďubašík, který potvrdil svůj potenciál. To našemu mužstvu pomohlo a ihned bylo patrné zlepšení naší hry. Bohužel chvíli před poločas vsítil Motorlet další lehký gól po střele z úhlu, s kterou by si ortodoxní gólman poradil. I tak můžeme brát Patrika jako hrdinu za to, že si do branky vůbec stoupnul.

Druhá půle měla několik pozitivních věcí, a to bylo nasazení v prvních 25 minutách, kdy se nám podařilo snížit na 5:3 a několikrát zahrozili a mohli skóre ještě změnit. Bohužel se tak nestalo a po prostřídání našich řad jsme ještě dvakrát inkasovali v úplném závěru utkání a odešli tak poražení se skórem 7:3. Utkání považujeme za velmi dobrou zkušenost proti přeborovému mančaftu

4. SK Střešovice 1911 2 10:7 6
6. 1999 Praha 2 6:4 3