SK Modřany vs FK Řeporyje

Datum a čas konání: 16.8.2020 17:00

Řeporyje sehrály vyrovnaný duel s přeborovými Uhelnými sklady

Řeporyje se v rámci přípravy na další ročník utkaly s Uhelnými Sklady, které patří k tradičním účastníkům pražského přeboru. Marodka "Uhlířů" se od posledního mistrovského utkání rozrostla, i tak však v základní sestavě nastoupila základní kostra týmu jako je Koubek, Kocourek, Klán, Belán či navrátivší stěžejní hráč Steinocher, kterému angažmá v Rakousku zkrátila pandemie, a tak nyní nastupuje za mužstvo z Cibulek. Řeporyje byly prakticky v kompletním složení, a tak mohl trenér Michael Lukič vybrat základní jedenáctku z širokého kádru. Oproti poslednímu zápasu v Dolních Počernicích naskočil v bráně Marek Kouba a do základní sestavy se vrátil Michal Pánek a Jan Petrla, jenž se oficiálně stal hráčem FK Řeporyje. Na lavičce pak byli připraveni: Přída, Šebesta, Vodsloň, Václavíček, Walzel, Svoboda, Borovička J. a Petr.

V prvních minutách jsme přenechali iniciativu soupeři, který prvních pět minut držel míč bezpečně na svých kopačkách. Po této úvodní pasáži Řeporyje začaly vystrkovat drápy jak mládě šelmy v zoologické zahradě, z čehož plynuly náznaky našich šanci po dobrých nábězích našich křídelních hráčů. Hra obou mužstev snesla slušné měřítko, kdy oba týmy hrály vyrovnanou partii. Byly to však Řeporyje, kteří spállily nejprve šanci Ďubašíkem a střelou M. Pánka ze střední vzdálenosti. Ani Uhelné Sklady nezahálely a výborně hrající Kocourek dělal naší pravé straně starosti. Po jedné z jeho akcí se Uhlíří dostaly do velké šance z dálky penaltového puntíku, avšak agilní Ulman střelu výborně zakřižoval. V poslední patnáctiminutovce Řeporyje neproměnily ani krásný centr Petrly na Ďubašíka, který trefil pouze záda obránce na brankové čáře ve chvíli , když už se většina diváků diváků radovala ze vstřelené branky. Poslední zašumení v ochozech jsme slyšeli po projektilu Grafa, který z 30m málem rozpůlil břevno. A tak o půli panovalo bezbrankové skóre 0:0.

Do druhého poločasu nastoupila čtveřice nových hráčů, kteří operovali na svých tradičních pozicích. Hra nadále plynula, remízový zápas mohl rozčísnout Ivan Pánek, který nastřelil z přímého kopu břevno branky Uhelných skladů. Do poslední dvacetiminutovky poslal trenér Lukič ostatní hráče širší kádru našeho mužstva. Kvalita hry bohužel trochu opadla, čehož Uhelné Sklady využily slepenými góly v 83., 85. a 90. minutě a tak výsledné skóre skočilo 3:0 ve prospěch Uhelných Skladů.

Opět můžeme vyzdvihnout slušný výkon našeho týmu, který nebyl v prvním poločase horším týmem. Trenér si mohl udělat dostatečný obrázek o našich ostatních hráčích a v hlavě už se mu tak můžou rojit nápady na základní sestavu.

Galerie k aktualitě

2. 1999 Praha 0 0:0 0