SK Modřany vs FK Řeporyje

Datum a čas konání: 16.8.2020 17:00

První přátelský zápas našeho A mužstva přinesl výhru proti Březiněvsi

A mužstvo odehrálo po dlouhé přestávce přátelský zápas,  k němuž přijela Březiněves, jenž patří ke stabilním účastníkům druhé skupiny pražské 1.A třídy. Po šestnácti odehraných kolech jí patřilo předposlední místo, avšak s minimální ztrátou na střed tabulky. Březiněves dorazila kromě početného trenérského štábu i s velkým množstvím hráčů, mezi nimiž nechyběli i největší osobnosti v základní sestavě. Prvním z nich je bezpochyby Zdeněk Šenkeřík, který prožil svoje nejlepší období v Jablonci, posléze byl u tažení Slavie v Lize mistrů ,ale oblékl i dres Baníku Ostrava či střížkovské Bohemky, jejíž dres oblékal i střední záložník Březiněvsi - Roman Macháček. Do areálu dorazil na přátelský zápas nezvykle velký počet diváků, o což se postarala i početná enkláva z "Břízky".

V naší sestavě se objevila naše první posila Roman Graf a doplnil tak na hrotu Jana Ďubašíka, který nahradil Davida Pavelku, který netypicky naskočil společně s Ivanem Pánkem ve středu zálohy a nutno říct, že se Davidovi velmi dařilo byl u balónu častěji než reklamy na Nově během hlavního vysílacího času.

Úvod utkání byl velice vyrovnaný s menší převahou Březiněvsi,která držela míč déle na svých kopačkách. I přesto jsme se dostávali do řady střel ze středních vzdáleností ,avšak střely Pavelky, Pánka či hezké uvolnění Ďubašíka gólem podobně jako pandemie neskončily. Naopak gólem skončila střela Šenkeříka, který lobem překvapil v první půli chytajícího Marka Koubu. Fotbalová lahůdka! Od inkasovaného gólu jsme se však stali lepším týmem a několik náznaků proměnili až premiérovým gólem Grafa, který tvrdou střelu z otočky srovnal na 1:1 a vyslal tak rádiové vlny k pokladníkovi, který si ho najde podobně jako žurnalisti premiéra před Úřadem vlády ČR.

Druhá půle začala podobně jako ta první, nicméně na obou mužstvech bylo znát docházení sil,  neboť zápas oba týmy hrály po nezvykle dlouhé době. Hra se více a více přelévala, gól mohly dát oba týmy. Nás zachránily dvě tyčky v druhé půli a fantastický zákrok Přídy v druhé půli.  Naopak nám střely dlouho létaly těsně kolem tyči, až v 79. minutě přidal po svém důrazu Graf a v závěru utkání rychlým pláchnutím dravý Jarolímek.

Na to že se jednalo o zápas po dlouhé pauze, zvláště první půle přinesla řadu hezkých momentů, v druhém už byl znát fyzický úpadek, který budeme muset dohnat během tréninků a přátelských zápasů. Kromě fyzického fondu budeme budeme chtít být aktivní i v oblasti posilování kádru, což by mělo přinést kvalitu a zvýšení konkurence na jednotlivých postech. Budeme Vás již brzy informovat.

2. 1999 Praha 0 0:0 0
7. FK Zlíchov 1914 0 0:0 0