Příští zápas

FK Meteor Praha "B" vs FK Řeporyje

Datum a čas konání: 21.4.2024 16:15

První přátelské utkání letní přípravy 2021 je vítězně za námi

Den po začátku přípravy si naše A mužstvo pozvalo rezervu Aritmy, která je v tréninkovém procesu o kousek dál. Jelikož se jedná o soupeře, který se v naší skupině 1.A třídy pohybuje vždy v horní polovině tabulky, věděli jsme, že nás nečeká rozhodně nic jednoduchého. Zvláště, když ještě v čerstvé paměti máme výprask 5:1 na půdě soupeře. Celek z Vokovic přijel s trenérem Ksandrem, který jakožto asistent A mužstva a řeporyjský rodák nám před zápasem prozradil informaci, že přijeli z A mužstva čtyři divizní hráči, jenž odehrají celých 90 minut. Tráva byla suprově nachystaná, sympatických 100 fanoušků na přátelské utkání, šlo se do boje.

Trenér Lukič vsadil na základní osu týmu, do které se velmi rychle zařadil Hanzlík , jenž k nám přestoupil z Újezdu P-4, ale oproti svému dřívějšímu klubu u nás plní roli zadáka a nutno říct, že si prozatím vede výborně. Ke spokojenosti trenéra došlo k návratu laborujícího Petruse, jemuž bylo prodlouženo hostování z Motorletu i pro nadcházející sezónu. Když k tomu připočteme i tři hráče na zkoušku : Černohorský, Formánek a Linhart , trenér nasadil sestavu : Kouba - Vosmík, Hanzlík, Ulman, Petrus - Černohorský, Graf, Pánek I., Linhart, Formánek - Petr. Na lavičce byli připraveni: Přída, Tůma, Šebesta, Walzel, Pánek M.

Soupeř, jenž nastoupil v oranžových dresech měl od úvodních minut míč více na svých kopačkách avšak do šancí se nedostával , pouze ke střelám ze střední vzdálenosti, které však ohrozily Koubu sporadicky. Naši hráči se vyrovnali Aritmě bojovností a využívali zataženějšího bloku, ze kterého se podařilo několikrát ohrozit velmi dobře chytajícího brankáře, který zneškodnil i dvě výborně zahrané standardní situace. Největší šanci si vytvořil soupeř ve 30. minutě, kdy zpětnou přihrávku si našel Šlégr, dobře znající řeporyjské prostředí, a pěknou střelou z první orazítkoval obě tyče branky. Velká smůla pro hosty, dobře postavené tyče brankáře Kouby. Ihned za dvě minuty jsme však udeřili my a ono známé pravidlo Nedáš - Dostaneš zafungovalo, a to když se míč z levé strany dlouhých nákopem Grafa dosrtal k Ivanovi Pánkovi , který po několika rychlých krocích lišácky přeloboval brankáře, jenž si na míč šáhnul pouze konečky prstů. Do konce poločasu jakoby byla Aritma zaskočená a nepodařilo se již nic vymyslet.

Do druhého dějství trenér nasadil celou lavičku a přes převahu hostů a několik závarů se Aritmě nepodařilo skórovat. To se podařilo ke konci zápasu nám, a to když rychle rozehraný nepřímý kop střelou levačkou umístil Michal Pánek za brankovou čáru.

Odbojovaný výkon proti kvalitnímu soupeři. Výsledek se cení.

Na poslední chvíli byl dohodnuto přátelské utkání ve čtvrtek 15.7. ve Kbelích, které dominují v 1.B. třídě , ovšem díky COVIDU se prozatím nepodařilo postoupit. V rámci přípravy dostanou šanci převážně hráči širšího kádru doplněné o hráče na zkoušku. V tomto zápase nepůjde tak o výsledek, jako o nabrání fyzické kondice.