Řeporyje si proti Stodůlkám zastřílely

V rámci miniturnaje tří mužstev sehrálo řeporyjské A mužstvo přátelský zápas s rivalem - Sokolem Stodůlky. Sousední celek na tom stejně jako my nebyl v tabulce 1.A třídy valně a jeden z klíčových zápasů o záchranu v 1.A třídě rozhodnul covid, a to když zápas nebyl ani odehrán.

Proto jsme s tradičním protivníkem nastoupili až v červnu a chtěli navázat na výsledkově podařený zápas s Počernicemi a výsledek naší mladší přípravky, která ve stejný den porazila Stodůlky na jejich hřišti.

Trenér Lukič si může pochvalovat tréninkovou docházku, která je vždy jedním z důležitých nosníků výkonu, díky kterému se dají sbírat body. V sestavě A týmu do základní sestavy nastoupili: Kouba - Šírl, Vosmík, Hanzlík, Žůrek - Jarolímek, Pavelka, Graf, Pánek I., Petr - Fenin.

V sestavě Stodůlek nastoupili tradiční opory jako je Šalanda, Nešpor, Světlík či Lukáš Kratochvíl, který však po pěti minutách musel odstoupit ze hry kvůli zranění týkající se jeho kolene, s kterým bohužele laboruje velkou část své kariéry. Ihned po jeho vystřídání jsme dokázali udeřit a to když Ivane Pánek si navedl balón jak Tomáš Rosický v dresu Sparty na nyní již památném stadiónu Highbury a střelou na bližší tyč nedal Šalandovi šanci. Hra byla velmi vyrovnaná, oba týmy zlobil první dotek s balónem, nicméně hra byla i navzdory letnímu počasí plynulá. Za vyrovnávací brankou Stodůlek stála špatná komunikace Vosmíka s Ivanem Pánkem, což Stodůlky potrestaly a srovnali skóre na 1:1. Tento stav však nevydržel moc dlouho, a to když výborně kopnutý rohový kop Graf usměrnil  hlavou Vosmík na zadní tyč: 2-1. Nutno říct že všechny rohy z kopaček Grafa měly výborné parametry a jako exekutor se osvědčil stejně dobře jako výrobce klobás, které šly opět na ´´dračku´´ a bylo jich více než 80 prodáno.

Do druhé půle nastoupil na levém kraji obrany Petrla, který měl v nohách poločas za B mužstvo v Řepích a nutno říct, že si vedl velmi dobře. Prvních 10 minut nebyl ze strany domácích ideální a zdálo se ,že Řeporyje vypadly z tempa. Tomu dal zapomenout Pánek I., který po hezké kombinaci prostřelil brankáře a Řeporyje šly do vedení 3-1. Od této chvíle Řeporyje hrály co potřebovaly a klidnou hra, kterou oživil i Svoboda za dobře hrajícího Jarolímka byla okořeněná o dvě branky Fenina a závěrečnou branku Petra, který prokázal, že moc rychlejších fotbalistů po pražských hřištích neběhá. Matyáš si branku za svůj 90ti minutový výkon zasloužil a prokázal, že jeho výkonnost má vzestupnou tendenci.

Konečný výsledek 6-1 je pro hostující celek příliš krutý, střelecká úspěšnost našich střelců po brejcích v druhé půli byla nadstandartní.

Posledních 30 dnů: 2195 | Posledních 7 dnů: 443 | Poslední den: 31