Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00

4. přípravné utkání - FK Řeporyje vs. TJ Sokol Jinočany

FK Řeporyje vs. TJ Sokol Jinočany – 04.08.2019, hřiiště Dobříč

4:4 (1:2)

Čtvrtý přípravný zápas jsme se utkali s Jinočany, tedy celkem, který rovněž postoupil do vyšší třídy. Kromě této shody se jedná o tým, jenž byl založen stejně jako my v roce 1928 a v posledních tří letech zažívá rovněž svůj fotbalový vzestup, který je opřen o podporu tamních firem.

Naší sestavě scházelo opět několik hráčů, a to zejména naše nová posila Ulman, který tvrdí muziku z pozice stopera. Druhou výraznou ztrátou byla absence Jelínka, který mohl s Ivanem Pánkem dirigovat ve středu hřiště, ovšem odpolední práce se mu stala osudným a bloklé záda již nedokázal povolit jako víčko od jahodové marmelády. Sestava pro první utkání na travnatém povrchu tedy byla: Přída – Šmat, Borovička J., Kubr, Václavíček – Svoboda, Pánek I., Vosmík, Pánek M. – Rejzek , Pavelka.

Prvních patnáct minut jsme nedokázali zachytit tak jako papparazzi své foto snímky známách osobností, a tak nám Jinočany dělaly svým pohybem a kombinacemi problémy. Svou aktivitou si zasloužily první gól, a to když dlouhý balón za obranu zachytil Řeporyjím velmi dobře známý Voborník, který si pohrál s nezajištěným Kubrem a poslal svůj celek do vedení. Od té doby se naše hra zlepšila a zejména křižné balóny za obranu Pánka nám dávaly šanci na skórování, avšak střela Rejzka či špatný první dotek Svobody úspěch nezaznamenaly. Úspěch se dostavil až ve 25. minutě, kdy po přímém kopu Pánka se parádně do protipohybu brankáře Ramse trefil hlavou Rejzek, který se tak trefil v druhém utkání po sobě. Zhruba 8 minut před koncem poločasu se pravý záložník Jinočan dostal k brankové čáře a z nulového úhlu tvrdě vystřelil a trefil nic nevěřícího spoluhráče do hlavy. Gól platí, na možný otřes mozku se brzo zapomene J.

Druhý poločas začaly Řeporyje o poznání lépe než ten první, a to i díky agilnímu Ďubašíkovi, který je příjemným překvapením přípravy a začíná si hlasitě říkat o základní sestavu. Po faulu v 50. minutě se k míči postavil Michal Pánek a výstavním trestným kopem srovnal na 2:2. Sledování sestřihů Patrika Bergera se konečně vyplatilo a Michal si tak dárek ke svým sobotním 34. narozeninám, Gratulujeme. Kvalitní pasáž hry doprovodil následně gólovým úspěchem i Honza Ďubašík, který vymíchal brankáře Ramse jako źloutek od vajíček a poslal náš tým do vedení. Vyrovnaný zápas, který se hrál se šancemi na obou stranách přinesl další zvrat a to , když  Jinočany překlopily vedení opět na svou stranu po gólu ze standartky a rychlého brejku. Poslední slovo měl však měl Ivan Pánek, který korunoval svůj doposud nejlepší výkon v dresu jeho domovským Řeporyj a nádhernou individuální akcí zakončil pěkné utkání na 4:4.

Nedělní přípravné utkání mělo v sobě vše a i náročný divák si musel přijít na své. Nasazení, krásné góly, hezké fotbalové momenty....