FK Řeporyje

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Řeporyje
www.fkreporyje.cz

Příští zápas

Fotbalový příspěvek do říjnového Řeporyjského Echa

Fotbalový příspěvek do říjnového Řeporyjského Echa

 

 

Úvodní slovo

Amatérský fotbal je opět na křižovatce díky aktuální situaci týkající se šíření pandemického viru a my tak jen můžeme doufat, že se jedná pouze o napojovací pruh, který nás opět brzo vrátí zpět na pomyslnou fotbalovou dálnici, na které se příjemně jede. Všechny soutěže našich kategorií byly rozběhnuty a naštěstí nic nenasdvědčuje tomu, že by měly být pozastaveny. Prozatím se nás dotýkají pouze hygienická opatření eliminující potenciální rozšíření viru a zákaz pořádání veškerých kulturních akcí, které jsme měli naplánovány.

A protože nás fotbal těší a vítáme každého stálého i nového diváka, byla před nájezd do areálu nainstalována nová vítací cedule. Protože aby bylo loučení, musí být také vítání J

Zrušení Akce Výkopná 2020 aneb Kopeme s Gambrinusem za Fotbal

Ačkoliv nás to velmi mrzelo, vzhledem k novým vládním opatřením jsme museli zrušit dlouho plánovanou sobotní společenskou akci, která měla být jedním z vrcholů místního kulturního dění, neboť se očekávala návštěva vysoko přesahující 500 návštěvníků.

Na plánovanou akci se byl připraven obsáhlý program s celou řadu zajímavých hostů, které si nechtěly nechat ujít ani televizní štáby a novinářské redakce, které byly na tuto událost dopředu nahlášeny. I přes zákaz konání této akce jsme nadále v kontaktu se společností Gambrinus, agenturou STES či sponzory, s kterými jsme chtěli akci uspořádat.

Platba členských příspěvků

Datum splatnosti členských příspěvků pro podzimní část sezóny ve výši 2000 Kč je stanoveno na 15.10.2020, vyjímkou je kategorie Školička, u které jse splatnost posunuta na 31.10.2020.

Přispěvky tvoří značnou část ročního rozpočtu klubu a jsou placeny veškeré fixní režie jako je platba za vodu, elektřinu, zajištění trenérů a tréninkových ploch, revitalizace hřiště, modernizace areálu a spoustu jiných náležitostí. Platbu příspěvku 2000 KČ posílejte na číslo BÚ: 278574009/0300. Do poznámky příjemce uveďte jméno člena a jeho ročník narození. Děkujeme předem za včasné zaplacení do 15.10.2020. 

Rozšíření našeho FanShopu

Protože nadále monitoruje současnou situaci, do prodeje by měly jít řeporyjské roušky. Pojďme společně nejen svoje zdraví, ale i řeporyjské barvy. Prodejní cena roušky je stanovena na 150 a objednat se mohou na emailové adrese fkreporyje@gmail.com.

Kromě roušek půjdou do prodeje i nové kšiltovky ve všech velikostech, o jejich grafické podobě vás budeme informovat.

A mužstvo 

Posila Roman Graf po absolvování operace kolene

Jedna z našich hlavních posil - Roman Graf je již po operaci kolene, kterou absolvoval poslední srpnový den v poliklinice Agel v Italské ulice. Plastiku křížového vazu v kolení provedl Mudr. Dojszan.

Zranění si přivodil ve třetím mistrovském utkání za zcela rozhodnutého stavu na Zlíchově. Bohužel i zranění k fotbalu patří, a tak věříme že rekonvalescence bude probíhat v pořádku a Romana brzy uvidíme v našich černobílých barvách. Drž se Romane!

FK Řeporyje vs. SK Zbraslav – 29.08.2020

2:2 (0:1)

Po debaklu na Zlíchově přivítaly Řeporyje Zbraslav, která po třech kolech měla na svém kontě plný počet bodů. Domácí mančaft nečekalo nic jednoduchého, avšak řeporyjská půda nám dlouhodobě svědčí, neboť cestu na naše hříště si dlouhodobě nachází velké množství fanoušků. A když k tomu přpočteme první zápas pro Martina Fenina v řeporyjských barvách, bylo jasné že minulá návštěva 200 divaáků by měla být překonána s lehkostí etiopského maratonce.

 

Naše sestava byla lepená jako pexeso z ´´abíčka" a to díky řadě absencí, které dělaly trenérovi Lukičovi starosti. Největší ztrátou je zranění Romana Grafa z posledního zápasu, který díky přetrženým křížovým vazům absolvuje poslední srpnový den operaci. Držíme palce, ať Tě vidíme v našem dresu co nejdříve. Další ztrátou je  zranění Žůrka, který laboruje se zraněným kotníkem, avšak jeho návrat na trávník byměl být v brzké době.. Když k tomu pripočteme pracovní absenci Petrly a Tůmy, bylo jasné, že budeme muset podat bojovný výkon. Pouze ten nám mohl zajistit bodový zisk.

 

V sestavě soupeře byl opět brankář pětatřicetiletý brankář Lukáš Zich, který má za sebou angažmá ve Spartě či Viktorii Žižkov, dalším zkušenějším hráčem byl 33-letý Ondřej Sedláček, jenž odkopal čtyři roky v rezervě pražské Sparty. Tito dva stěžejní pilíře byly doplnění o celou řadu mladých fotbalistů narozených na přelomu tisiciletí. Houževnatý tým, který se mohl opřít o útočnou vozbu Rattaye dělal domácím značné potíže a i díky svému pohybu byl lepším týmem v prvním půli a šel spravedlivě do vedení v  35. minutě, kdy se Sedláček protáhl středem obrany i kolem brankáře Kouby a poslal Zbraslav do vedení. Za celý první poločas jsme zaznamenaly pouhé dvě střely, jednou z nich bylo orazítkování břevna po trestném kopu Ivana Pánka. Manko bylo pouuze jednogólové, a tak bylo v druhém poločase stále o co hrát. V zádech jsme měli plný dům a tribunu.

 

Ihned v úvodu druhém poločase se nám podařilo vyorvnat a to když standartní situaci na zadní tyč vracel Ulman do ohně, kde si Rattay vstíl vlastní branku. Naše hra se zlepšila, ačkoliv celkový obraz hry byl více bojovný než fotbal plný kombinací. V 60. minutě nastoupil Martin Fenin na poslední půlhodinku a byl odměněn bouřlivým potleskem. Bohužel v 64. minutě přehrála středová linie tu naší a vyraženou střelu ze střední vzdálenosti vyrazil Kouba před sebe a u odraženého balónu byl první Rattay, který poslal v Zbraslav opětovně do vedení. V závěru zápasu přeskupil trenér řady na 3-4-3 s větší rizikem. Nakonec tento tah vyšel a to když po další standartní situaci vyplaval ve vápně stoper Vosmík, který uklidil na zadní tyč a srovnal tak na konečných 2:2.

 

Velké díky patří všem fanouškům, zvláště se dosáhlo bodového zisku proti vedoucímu celku, který prokázal své kvality. Tento bod za remízu se počítá.

 

AFK Slivenec vs. FK Řeporyje – 06.09.2020

5:2 (1:0) 

K utkání do Slivence jsme odcestovali s přáním navázat na bodový zisk našeho B mužstvo z předešlého dne, který proti rezervě Slivence zaznamenalo bod za remízu 2:2. Nás však čekal těžký oříšek, a to když značně posílený Slivenec se netají ambicemi na postup o stupínek výš, a to zejména díky angažování Petera Grajciara, který je hlavním stavebním kamenem, vedle nějž operují pracovité včely na krajích hřiště.

 

V první půli jsme k tomu přizpusobili sestavu, a to když oba krajní beky z minulého kola nahradilii Václavíček a Petrus, debutující v základní sestavě. Dlouhodobě zraněného Grafa a Žůrka, nahradili po 14 denní odmlce Tůma, který se zařadil po bok Ivana Pánka a Filipa Jeřábka do středu hřšitě.

Dalším do kolonky zraněných přibyl hned v 6. minutě Jiří Václavíček, kterého ho trápily svalové potíže, a tak se na kraj obrany postavil Jan Petrla. Ačkoliv bylo domácí mužstvo aktivnější , dařilo se nám sílu soupeře eliminovat, a to zvláště díky obsazování Grajciara, který hru domácích tvoří. My hráli z větší hloubky pole a čekali na naše přiležitosti z brejku či standartních situací. Tuto hradbu se podařilo prolomit domácím až po křižném balónu za obranu, kdy po hezké kombinaci šli domácí ve 40. minutě do vedení. Jednogólovou ztrátou tak skončil i první poločas.

 

Neměli jsme co ztratit , jeden gól nebyla žádná ztráta, jenž by se nedala dohnat. To se potvrdilo hned v 56. minutě kdy se ve skrumáži po standardní situaci prosadil Matyýš Petr, který tak zaznamenal svůj premiérový gól v A týmu. Domácí celek jako by byl z vyrovnání opařený, hru jsme v následující desetiminutovce vyrovanli a měli ve hře pasáže, kdy u domácích byly cítit obavy. Bohužel po chybné malé domů jsme poslali domácí celek na koně a po gólu zničehonic na 2.1 jsme hru zcela otevřeli, což potrestal Grajciar i následujícím gólem na 3:1. Pět minut před koncem utkání byl vyloučeni po strkanici s domácím kapitánem Fenin, a tak naše šance na lepší výsledek uvadaly. Šanci nám i v deseti vrátil svým druhým gólem Petr, který snížil na jednu branku. Pak však díky vabanku a chybám v rozehrávce vsítili v nastavení domácí ještě dvě branky a udali skóre konečný ráz - 5:2.

 

Velká škoda, že jsme nadějný stav neudrželi déle a upustili od taktiky blízkého dostupování Grajciara. Ačkoliv jsme zaznamenali porážku na půdě lídra, jdeme s odhodláním do dalších zápasů. Trojlístek silných soupeřů máme nyní za sebou , nyní se budeme soustředit na domácí zápasy a doufat, že se nám marodka co nejrychleji vyprázdní.

 

FK Řeporyje vs. SK Libuš – 12.09.2020 

1:4 (1:0)

Do dalšího zápasu jsem nastoupili proti Libuši, kdy od poslední zápasu byly obměněny oba kraje obrany , na které se postavili Šmat se Šebestou. Z počátku utkání se našemu týmu dlouho nedařila kombinační hra, kterou nám Libuš nedovvolovala. Ve dvacáté minutě nešikovně zfauloval Šmat ve vápně pronikajícího záložníka, avšak pokutový kop díky nastřelené tyči hráč Libuše neproměnil. O deset minut později po dlouhém balónu za obranu zasprintoval Matyáš Petr a využil nedorozumění v obraně a poslal nás do vedení 1:0, tak skončilo.

 

Do druhé půle jsme nastoupili jako vyměnění v negativním slova smyslu. Náš hlad po vítězství nebyl avůbec znát a po individuálních chybách jsme vítězství darovali jako na podnose. K tomu kddyž se přičte nešťastná červená karta pro Matyáše Petra a Ivana Pánka po druhé žlute, jednalo se o výkon v zápase na který musíme co nejrychlejí zapomenout a odrazit se před dalšími zápasy.

V utkání chybělo nasazení, které by mělo být automatické. Pro další zápasy tak budeme muset změnit diametrálně přistup, abychom se mohli rvát dál o body.

 

Mládež

Naše mládež rozběhla úspěšně svoje soutěže, kdy jednotlivé týmy mohou těžit z rekordně obsazeného soustředění v jihočeském Pracově, kde krom tréninků si naši fotbalisté užili spoustu zábavy a poznání nových spoluhráčů.

 To se povedlo i na výsledcích našich mužstev, které ve svých soutěžích hrají prim. Svoje premiérové výhry zažily i hráči naši mladší přípravky, kteří tak poprvé poznaly emoce v utkání.

Závěrečné slovo

Ačkoliv je nová sezóna okleštěna řadou restrikcí, zájem o náš klub nadále roste a to hlavně díky sociálním sítím, na kterých jsou Řeporyje aktivní. V současné době evidujeme nárůst vzhledem k našim aktivitám 630 fanoušků na Instagramu, více jak 800 sledujících na Facebooku či více jak 6000 návštěv na našem webu www.fkreporyje.cz.

 

I přes náš zájem a prezentaci dění okolo našeho klubu patří fotbal zejména na hřiště, my tak pevně věříme, že se nadále budeme moci scházet na něm v takovém množství jako doposud.

 

Děkujeme, že jste s námi.

                                                                                                                                 Petr Vosmík ml.

Diskuze

Tabulka

1. ABC Braník 10 30:10 25
2. AFK Slivenec 10 37:16 22
3. SK Zbraslav 10 26:15 19
4. FK Zlíchov 1914 10 39:17 18
5. SK Střešovice 1911 10 30:19 16
6. SK Modřany 9 15:13 15
7. 1999 Praha 8 11:12 15
8. FC Přední Kopanina 10 24:28 14
9. SK Aritma Praha "B" 10 22:21 13
10. SK Libuš 838 10 27:30 13
11. FK Loko Vltavín "B" 10 17:36 12
12. TJ Sokol Nebušice 10 16:18 11
13. TJ Sokol Stodůlky 10 10:21 10
14. SK Dolní Chabry 9 20:23 8
15. FK Řeporyje 10 12:37 8
16. SK Čechie Smíchov 10 10:30 1

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SK Čechie Smíchov
FK Řeporyje
1:1
Podrobnosti

Střelci týmu

3 góly

Ivan Pánek

3 góly

Matyáš Petr

1 gól

Jindřich Tůma

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 30737
Posledních 30 dnů: 939 | Posledních 7 dnů: 315 | Poslední den: 18

© 2021 FK Řeporyje | Všechna práva vyhrazena | tomas.vodslon@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne