FK Řeporyje vs SK Uhelné sklady Praha

Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00

Příspěvek do březnového Řeporyjského Echa

Úvodní slovo

Zimní měsíce jsou symbolem příprav a formování kondice do jarní části sezóny, a tak se všechny naše mužstva připravují na druhou fázi fotbalového ročníku nabíráním formy na zimních soustředěních, turnajích a tréninních na umělé ploše. Věříme, že všechny naše celky budou sbírat úspěchy hned od prvního kola, aby jsme nemuseli svolávat tiskové konference k odvolání trenérů tak jako pražská Sparta po 1. jarním kole.

A mužstvo

Naše A mužstvo se po návratu ze soustředění vstoupilo do Aritma cupu úspěšně, když nejdříve porazilo Řepy 2:0 a následně i 1:0 silné Roztoky, kdy jsme rozhodli až v 88. minutě po dorážce po neproměněném pokutovém kopu. Nejlehčím protivníkem prozatím byly Vonoklasy, kterým jsme vstřelili celkově 7 gólů ačkoliv počátek zápasu byl velmi vyrovnaný. Celkově čtvrtý zápas proti Lipencím se bohužel neuskutečnil, a tak případné dohrání zápasu je stále v jednání. V pátém kole jsme nastoupili proti Kunraticím B, kde jsme vedli již ve 20. minutě 5:0. Od té doby značně opadla naše motivace a koncentrace a konečný výsledek se zastavil na skóre 7:2.  V rámci Aritma cupu 2020, kde bysme rádi obsadili nejvyšší příčky náš čekají ještě tdva zápasy, tudíž zápasová praxe našemu týmu nebude rozhodně chybět.

Kromě turnaje na Aritme jsme 12.2. absolvovali i přátelský zápas na UMT Klausova proti Škvorci, jenž vede náš bývalý trenér Vladimír Zeman. A jelikož jsme na jejich půdě v letní přípravě obdrželi nepopulárního “bůra“, měli jsme soupeři co vracet.  A to se nakonec povedlo, když jsme účastníka středočeské 1.B. třídy porazili 5:3 a navázali tak na předchozí úspěšné výsledky.

Úspěchy mládežnických týmů

Školička

Téměř po 2 měsících jsme opět zavítali do Běchovic na halový turnaj školiček. Tentokrát už ale jako velký favorit na pohár největší! Namlsaní z minula jsme se v sobotu rozhodli postavit dvě "mužstva" a to Old boys a Young boys. Samozřejmě si většina kluků zahrála za oba týmy. Hned první zápas obou týmů byla vzájemná, nelítostná řežba :-), kdy Young boys nedali zkušeným Old boys nic zadarmo, ale nakonec jim podlehli. V dalším průběhu turnaje jsme narazili na celky Spartak Hrdlořezy, TJ Sokol Libiš, SK Union Vršovice a domácí Běchovičtí sršni. Při porci 9ti zápasů jsme jako trenéři měli plné ruce práce a snažili se sestavy točit jak to jen šlo, abychom kluky nautavili.

Neskutečnou střelnici předvedl Kuba a za 15 gólů si také odnesl zlatou kopačku krále střelců. Ale i další kluci se činili a celkově nastříleli téměř 30 gólů. K výsledkům tedy. Old boys naplnili naše (jak trenérů, tak fanoušků) očekávání a všech 5 zápasů jasně vyhráli. Bravo borci!!! Young boys sbírali zkušenosti, ale i tak vybojovali jednu výhru a dvě remízy. Se ziskem 5 bodů (naprostá pecka) skončili na krásném 4.místě.

Tímto bychom chěli klukům poděkovat za jejich přístup a hlavně za jejich nasazení a zapálení pro hru a poblahopřát k úžasným výsledkům. Vidět v jejich tvářích to nadšení a radost je pro nás trenéry obrovská zpětná vazba a vlastně to hlavní proč to pro ně děláme. No ale samozřejmě nemůžeme zapomenout na nejlepší fanynky a fanoušky, které jsem tam viděl a hlavně slyšel. Bez vás bychom tak vysoko nikdy nebyli. Jste úžasní!

Mladší přípravka

I mladší přípravka zaznamenala další úspěch, a to když ovládla turnaj ve Zbuzanech. Naši borci svedli souboj s týmy: SKP Rakovník, SK Kladno, Special One Academy, SK Union Vršovice, Eugen Link Fussball Academy a Bohemians 1905 Velvary. Velká gratulace!

Starší přípravka

Starší přípravka se vrátila z prodlouženého víkendu v jihočeském Borotíně, kde absolvovala kratší soustředění, s o to větší intenzitou však probíhalo. Celkem 11 hráčů se zúčastnilo plus několik trenérů a doprovodu, kteří tak vytvořili parádní podmínky pro několik tréninků. V pátek večer se začalo seznamovacím nohejbalem, na který navázal v sobotu dopoledne klasický trénink. Po obědové pauze se naši svěřenci vydali na výběh, následně trénink a závěr dne patřil opět oblíbenému nohejbalu. Kluci si zpestřili přípravu o tréninky mimo své domovy a prožili opět kromě dřiny a spoustu zábavy.

Soutěž prodloužena do 31.03.2020

Termín  pro odevzdání vaších snímků prodloužena ! Soutěž o nejoriginálnější a nejhezčí fotku s řeporyjskou tématikou. Využijte svojí fantazii a posílejte své fotografie do 31.3.2020 na facebook, emailovou adresu fkreporyje@gmail.com či do directu na instagramu. Vybrané fotky v obou kategoriích budou oceněneny volným výběrem klubovém ho předmětu z našeho fanshopu.Ostatní

K zaručení co nejvyšší bezpečnosti byla zhotovena dopravní značka zákazu vjezdu na cestu podél hřiště. Těch pár kroků navíc může zabránit napří rozbití skla u auta či dopomůže k udržení plynulosti tréninku. Mockrát děkujeme za respektování!

Vážení členové našeho klubu. V nejbližších dnech Vám přijde do emailové schránky žádost o potvrzení Vaší emailové adresy, kterou prosím odklikněte a věnujte ji pozornost. FAČR tak jedná z důvodu digitalizace informačního systému. Připadné nepotvrzení emailu bude mít za následek nevpuštění člena do utkání. Proto prosíme tímto o maximální součinnost a v případě nějasností nás kontaktujte na fkreporyje@gmail.com

Závěrečné slovo

Ačkoliv se některé soutěže odstartují už začátkem března a nás bude čekat řada zápasů na domácí půdě, dospělé kategorie se objeví na řeporyjském hřišti až počátkem dubna, abychom ušetřili naši travnatou plochu a dali jí tak čas na její řádné uchopení. Budeme rádi pokud s námi budete nadále držet pohromadě a kromě všech zápasů budete v centru informačního dění i díky našim webovým stránkám www.fkreporyje.cz, facebooku či instagramu.

Petr Vosmík ml.

místopředseda FK Řeporyje