AFK Slivenec vs FK Řeporyje

6. přípravné utkání: SK Uhelné sklady vs. FK Řeporyje

SK Uhelné Sklady vs. FK Řeporyje – 07.08.2019, Cibulka

5:1 (4:1)

V celkově šestém přípravném utkání jsme se utkali s přeborovým celkem – Uhelnými sklady, týmem jenž bojuje každoročně o postavení na předních příčkách tabulky nejvyšší pražské soutěže. Vzhledem k tomu, že se jednalo o třetí zápas Řeporyj během čtyř dnů, trenér Hlaváček se musel vypořádat s velkým počtem absencíí a musel poskládat sestavu jako stavebnici Merkur v dětství. Starosti mu tak musela udělat absence hlavně našich tří klíčových hráčů, na kterých by měla stát naše hra pro nadcházející sezónu. Chyběl nám zejména třicetigólový kanonýr Ivan Pánek a Tomáš Ulman, který se připravuje individuálně v Jeseníkách. Třetí absencí bylo zranění Lukáše Jelínka, který jakožto dlouholetý kapitán třetiligových Štěchovic od neděle laboruje se zablokovanými zády. A tak bylo jasné, že  budeme snažit inkasovat co nejméně gólů, abychom si tak nepošramotili sebevědomí před mistrovským zápasem doposud kvalitní přípravu.

Trenér Hlaváček, tak musel při stavbě sestavy uvažoval logicky jako šachový mistr Kasparov a postavil své figurky: Přída – Šmat, Vodsloň, Štěpánek P., Václavíček – Jarolímek, Vosmík, Rejzek, Pánek M. – Pavelka, Ďubašík.  Proti našim hráčům od úvodních minut stál kvalitní tým, který náš převyšoval prakticky ve všech atributech hry, avšak první gólovou radost si domácí týmu připsal až ve 25. minutě po vlastním gólu Vosmíka, který si srazil přihrávku na nabíhajícího útočníka do své sítě. Nše jedenáctka se snažila obranné postavení posouvat jako otáčivé hlediště v Českém Krumlově, ale domácí si nacházeli  prostory pro své další akce. Samostaným únikem se prosadil Kocourek, který si pohrál s Přídou jako kočka s myší. Další gól pak nepřidal z pokutového kopu řeporyjský rodák Klán, který orazítkoval pouze levou tyčku Přídovi branky. V 38. minutě jsme se dočkali penalty i my a Michal Pánek s nabídnutou šancí nepohrdnul. Bohužel chvilku před poločas přišla druhá gólová trefa Steinochera, jenž by mohla aspirovat na gól týdne. Poločas 1:4.

Druhá půle bylaz našeho pohledu o trochu lepší i vzhledem ke proběhlým střídání a několikrát jsme vystrčili tykadla, ovšem bez gólové radosti. O tu se postarali jednou domácí, kteří tak zakončili toto utkání výsledkem 5:1.

Příprava je za námi, Řerporyje v nohách velkou únavu, těla rozbitá jako bosenský Mostar. Nyní je na čase rychlá regenerace a v sobotu jdeme na to – první mistrovský zápas na Zlíchově.

4. SK Střešovice 1911 2 10:7 6
6. 1999 Praha 2 6:4 3