Příští zápas

FK Řeporyje vs SK Uhelné sklady Praha

Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00

1. PU: FK Řeporyje vs. Sokol Dolni Pocernice

Po více než půl roce odehrálo naše A mužstvo svůj první přátelský zápas, kdy jsme na své půdě přivítali Dolní Počernice. Do zápasu po delší pauze jsme nastoupili v okleštěné sestavě, kdy některé absence byly způsobeny studijními povinnostmi blížících se maturit a zároveň souběžně hraného zápasu B mužstva na Lochkově , které bylo doplněno hráči širšího kádru našeho A týmu.

Proti Dolním Počernicích, vyznávající stejnou barevnou kombinaci jako my, jsme tak nastoupili ve venkovní variantě dresů před zraky řady diváků, kteří v prvním poločase viděli základní sestavu: Kouba - Vosmík, Ulman, Hanzlík (C), Šírl - Jeřábek, Pavelka, Graf, Pánek I., Pánek M. - Fenin. Na lavičce byli připraveni naše rychlonožka Petr, brankář Přída a se šrámem laborující Vuz.

Úvod poločasu patřil našim barvám a podařilo se nám odehrát slušnou úvodní půlhodinku hry, kterou jsme korunovali dvěma brankami. První z nich zaznamenal z trestného kopu M. Pánek, který potrestal faul na bratra Ivana. Lepší tým v úvodu dějství šel do gólového trháku, kdy nařízenou penaltu na staženého Vosmíka proměnil Fenin. Od té doby jsme tahali za kratší konec a Počernice zaslouženě snížili a to když z nepovedené střely obránce Dolních Počernic se stala geniální nahrávka a brankář Kouba byl poprvé překonán. Poločasové skóre 2-1

Do druhé půle jsme nastoupili v lehce pozměněné sestavě a vzhledem k úzké lavičce se začali projevovat naše fyzické nedostatky po dlouhé pauze bez zápasové praxe. To byl důležitý faktor, kterým Počernice překlopili skóre na svojí stranu a my 15 minut před koncem prohrávali 2:3 před očima řady diváků, kteří si kromě hezkého počasí pochutnávali i na lahodné klobáse od Řeznictví Svoboda&Graf. V poslední čtvrthodince pak naši chlapci zapli z úsporného režimu do režimu, který znamenal neprohru na domácí půdě. Nejdříve vychytal dvě obrovské šance Pánka a Fenina brankář hostů, na dvě pěkné kombinace z konce utkání byl již. A jelikož Fenin byl autorem obou úspěšných střel, zaznamenal tak prvn hattrick v barvách našeho týmů.

Bylo zjevné, že delší pauza byla na obou týmech znát a fyzička se bude postupně dostávat do zažitých kolejí. Pozitivem byla nová zkušená akvizice Hanzlík, který premiérovou roli stopera zvládnul znamenitě a vyzkoušel si i jinou roli, než-li je střílení gólů. A když se k tomu připočte i kapitánská páska, mají z této situace radost všichni. Fanoušci z výsledky, spoluhráči z výkonu a pokladník z příspěvku do kasy

Srdečně Vás zveme k dalšímu zápasu kdy v neděli 6.6. od 16h přivítáme v derby TJ Sokol Stodůlky. Kromě tradičního derby v rámci miniturnaje tří týmů se můžete těšit i na tradičně dobře naloženou udírnu. Těšíme se na Vás!