AFK Slivenec vs FK Řeporyje

Datum a čas konání: 25.8.2019 17:00

3. přípravné utkání - SK Střešovice B vs. FK Řeporyje

SK Střešovice B vs. FK Řeporyje – 31.07.2019, UMT Střešovice

V pořadí třetí přípravný zápas se měl odehrát konečně na travnatém povrchu, tentokráte na Bílé Hoře. Středeční průtrž mračen však dala travnatému povrchu stopku, a tak bylo na poslední chvíli po vzoru vládních telefonátu přesunuto přátelské utkání na umělou trávu do Střešovic.

Absence se vzhledem k nepříznivému termínu rozšířili vzhledem ke zranění, práci či dovolených podobně jako kůrovec v Pošumaví, a tak jsme postrádali: Baštu, Přídu, Pavelku, Tůmu, Rejzka, Hlaváček, Walzela, Šebestu, Svobodu aj. I tak náš kádr je široký jako LCD televize v ElectroWorldu, a tak jsme vyslali proti Střešovicím sestavu, která se pomalu blíží naší ideální sestavě pro mistrovská utkání: Kouba – Vodsloň, Vosmík, Ulman, Václavíček – Šmat, Pánek I., Jelínek L., Pánek M. – Jarolímek, Ďubašík.

Nastoupili jsme proti rezervě Střešovic, která byla doplněna o několik hráčů A mužstva, a tak to byla ideální středeční prověrka, lepší než ta kancléře Vratislava Mynáře. Prvních deset minut se nám vydařilo a vhodným přenášením těžiště hry jsme se dostali do dvou šancí. První z nich lapil výborných reflexem brankář domácích, v druhé Střešovice zachránila dobře postavená tyč. V 15. minutě jsme úspěšně atakovali soupeřovu rozehrávku, z čehož vytěžil nakonec gól navrátilec do sestavy Petr Jarolímek, který po celou dobu svého počínání odevzdal výborný výkon. Netrvalo však dlouho a na výborně zahraný trestný kop Pavla Kopala, který v lońské sezóně vsítil 22 branek během 1569 minut si úspěšně naběhl střešovický útočník. Na jeho dortík si naskočil robustní Martin Vodička a skóroval hlavou na 1-1.  Hra byla v první půli živá jako mikroflóra v bílém jogurtu, ale dalšího úspěchu jsem se dočkali až ve 30. minutě, kdy Ivan Pánek napřáhl z 27 metrů a zamířil přesně jako Vinnetou v dobách své největší slávy. Před poločasem jsme mohli litovat  dvou neproměněných šancí, které nás stály zvýšení náskoku.

V druhém poločase se dostali do hry i Borovička J., Blažek M. A Korecký a i vzhledem k častým změnám pozic byla hra rozháraná a potrhaná jako šumavský chléb na břehu Vltavy. Střešovice se dostávali daleko více do hry, ale své šance stejně jako my nevyužily, a tak jsme vyhráli těsným rozdílem 2:1. Nutno podotknout, že se jednalo o kvalitní přípravné utkání před sezónou, kde si zahrálo všech 14 hráčů, kteří byli k dispozici.

4. SK Střešovice 1911 2 10:7 6
6. 1999 Praha 2 6:4 3