Články

                                                Řeporyjské echo

Listopadové číslo

Úvodní slovo

Již v podzimním období je vždy nutné mít vytyčené krátkodobé i dlouhodobé cíle, které chceme realizovat roce 2019. Jak jistě víte, rekonstrukce naší travnaté hrací plochy nastane v dubnu příštího roku, a tak náš klub musí být zcela připraven. Z tohoto důvodu došlo ke srovnání tréninkové hrací plochy těžkou technikou, ale i prostřednictvím našich členů a fanoušků, kteří svou prací dali základ tomu, aby jsme již na jaře měli k dispozici zatravněnou tréninkovou plochu o rozměrech 55x30m, na kterém budou naše mládežnické kategorie moci odehrát mistrovské zápasy a všechny kategorie trénovat i s přispěním yužití umělé trávy Motorletu.

Součástí dalších nesportovních cílů pro příští rok je i plynofikace našeho zázemí včetně rekonstrukce dosavadní terasy.

V současné době dochází k rekonstrukci komínu, který bych v havarijním stavu. V neposlední řadě došlo k nákupu veškerého tréninkového vybavení pro naší mládež v podobě tréninkových pomůček různého charakteru, a tak věříme, že jeho vyžití dopřeje všem dostatečný tréninkový komfort.

Další novinkou našeho areálu je výsledková tabule, která je osvěžením nejen pro hráče, ale hlavně pro fanoušky, kterých se na našem ochozu tísní čím dal tím vice, za což jsme rádi.

A mužstvo

FKŘ vs. Olympia Radotín ‘C’ – 22.09.2018

4:3 (4:1)

V pořadí ve třetím domácím zápase po sobě jsme se potkali s týmem, který měl společně s námi a Podolím 16 bodů. K zápasu nebyli připraveni Waltzel a Václavíček a tak jsme nastoupili v sestavě: Přída – Vodsloň, Hlaváček ( C ), Štěpánek P., Šebesta – Šmat, Vosmík, Pánek I., Pánek M.- Pavelka, Tůma.

Jako tomu je nyní každý domácí zápas, podařilo se nám udeřit hned na začátku utkání a to když David Pavelka vsítil gól v čase 1:57 po úniku obráncům a střelou na zadní tyč tzv. za háčky. Velký zápal pro zápas pokračoval a Radotín byl ve 12. minutě opařen jak Papinův hrnec, a to když Ivan Pánek protancoval mezi pěti obránci ještě lépe než na parketě Obecního domu a zvyšil na 2:0. Hra byla nadále vyrovnaná, my však více efektivní. Onu efektivitu však Radotín zlomil po 25. minutách, když hezkou akci pod hlavní tribunou zakončil útočník do prázdné brány. Důležitým okamžikem zápasu byla odpověď Michala Pánka, který odpověděl svým gólem ještě rychleji než José Mourinho na štiplavé dotazy na pozápasových tiskových konferencích. Ve 35. minutě došlo ke změně na obou stranách, a to když zraněného Vodsloně nahradil Svoboda a do zápasu naskočil v dresu Radotína Leo Bužík, který ve svých 19 letech patří do kádru třetiligového áčka. Trenérský tah ale vyšel nejprve nám, a to když právě Tomáš Svoboda po minutě na hřišti zvýšil na 4:1, čímž dal konečnou podobu prvnímu poločasu.

Druhý poločas stejně jako v předchozím zápase proti Střešovicím byl založen na našem bránění, avšak gól jsme dostali již v šedesáté minutě . Soupeř nás svíral do kleští, a zvláště po proměněném přímém kopu Bužíka na 4:3 jsme se začali klepat o výsledek jak ratlíci v centrálním parku. Přesto bojovný výkon v těžkém zápase, ve kterém bylo uděleno 8 žlutých karet, přinesl našemu týmu další 3 body.

FKŘ vs. AVIA Čakovice – 29.09.2018

5:2(1:0)

V osmém kole nás čekaly Čakovice a vzhledem k naším předchozím výsledkům jsme mohli očekávat, že místo Mourinhova autubusu zaparkují hosté čakovickou Avii. Vzhledem k tomu, že brankář Vopěnka si zlomil na tréninku nos a Waltzel stále nebyl připraven k zápasu, úvodní jedenáctka vypadala takto: Přída – Vodsloň, Hlaváček (c) , Štěpánek P., Šebesta – Šmat, Vosmík, Pánek. I., Pánek M. – Pavelka, Tůma.

Ve čtvrté minutě jsme se dostali k tlaku po zahrávání po tři rohových kopů a dotlačili míč za brankovou čáru až při tom třetím, kdy se ve čtvrté minutě prosadil Patrik Štěpánek. Hra byla vyrovnaná, my však více nebezpečnější , velká škoda že místo tří tyčí v prvním poločase nepřišel gól a po první poločase jsme vedli pouze hubeným výsledkem 1:0.

V druhém poločase byl obraz hry podobný, my však naše náznaky šancí přetavili v góly lépe než praocvníci třineckých oceláren . A to nejprve Pavelka si pokryl balón na hraně vápna a přesnou střelou do šibenice zvýšil na 2:0, čímž dodal týmu potřebný klid. O pět minut pozdějí navíc právě Pavelka obehrál obránce a centrem našel nevysokého Ivana Pánka, který zvýšil na 3:0 a šlo se tak do trháku. V 70. minutě navíc Jiří Václavíček dostal balón do levé strany a svojí silnější levačkou usměrnil míč ke vzdálenější tyči. Poslední branku jsme vsítili po rohovém kopu Pánka, který prodloužil střídající Václavíček a David Pavelka završil vyvedený zápas na 5:0. Od té doby soupeř ještě udeřil po průnikové akci a přímém kopu, a tak konečné skóre zastavilo na stavu 5:2.

FKŘ vs. AFK Slavia Malešice – 06.10.2018

2:0 (0:0)

V devátém kole jsme postavili nevyzpytatelným Malešicím, které po špatném rozjedu do soutěže chytly formu, vyhrály 3 poslední zápasy ze 4 možných. Překvapivá vítězství nad Přední Kopaninou či na půdě Cholupic nás musela varovat. Úvodní sestava pro tento zápas: Přída – Šebesta, Hlaváček ( C), Štěpánek, Šmat – Václavíček, Vosmík, Pánek I., Pánek M. – Tůma, Pavelka. Na lavičce náhradníků pak byli připraveni: Walzel, Svoboda, Vodsloň, Korecký.

Po prvních minutách utkání jsme vystřízlivěli rychleji než po silvestrovské kocovině, jelikož Malešice byli v úvodním dějství lepším týmem, který sršel pohybem a dobře kombinoval. Když se k tomu přidá malá agresivita a bojovnost našeho mužstva, mohli jsme být rádi za bezbrankový stav po první půli. Tým Malešic, který je sestaven z převážně ukrajinských hráčů byl lepším týmem a nechybělo to moc a mohl vést 1:0, a to když jeden z nejlepších kanonýrů Blizhnev z malého vápna nepochopitělně netrefil prázdnou branku. Kromě všech svatých při nás stál i nerovný terén na našem hřišti, a tak bulharský střelec nepřidal do své sbírky další branku.

V druhé půli jsme se hráčům Malešic již fotbalově vyrovnali a vystrkovali růžky. Vyrovnaní soupeří bojvoali o každý metr svého území, a tak nakonec rozhodla standartka Ivana Pánka, který krásně obstřelil v 77. minutě zeď a šli jsme do vedení 1:0. Po některých výrocích pana rozhodčího, zvláště po neodpískaném faulu v pokutovém území, jsme cítili velkou křivdu. Spravedlnost však nezůstala němá a my v 88. minutě potrestali rychlou rozehrávkou Patrika Štěpánka vyběhnutí brankáře a Ivan Pánek pak již zvýšil na rozhodujících 2:0 do prázdné brány. Nesmírně těžké body zůstaly doma.

FKŘ vs. TJ Slovan Bohnice – 13.10.2018

2:1 (1:1)

V jubilejním desátém zápase ročníku 2018/2019 jsme se utkali s Bohnicemi, tentokráře netradičně v neděli odpoledne, tedy termínu který pravidelně připadá naší rezervě.

Před rekordní návštěvou více jak 120 diváků jsme nastoupili v sestavě : Přída – Šmat, Hlaváček (C), Štěpánek P., Šebesta – Pánek M., Vosmík, Pánek I., Walzel – Tůma, Pavelka. Od začátku utkání se nám nedařila kombinace i vzhledem k těžšímu terénu, který však byl stejný pro obě strany. Bohnice se uchylovaly k dlouhým nákopům za naší obranu, avšak bez úspěchu. Větší nasazení bylo na straně mužstva z Prahy 8 a my tak byli rádi, že Ivan Pánek proháčkoval soupeře jak pletený svetr a poslal nás do vedení 1-0. Netrvalo to však dlouho a soupeř udeřil pěknou akcí a ve 30. minutě vyrovnal na 1-1.

V druhé půli došlo ke zlepšení naší hry a došlo ke vstřelení branky opět Ivanem Pánkem 2:1. Zbytek zápasu jsme si pohlídali a dokráčeli tak pro další tři body do tabulky.

B mužstvo

Naše rezerva se pomaluje zabydluje ve druhé třídě, a bude se snažit dostát klidného středu tabulky, což se prozatím daří. Nejprve otočili nepříznivý průběh utkání 0:2 na 5:2 se střešovickým céčkem, aby posléze remizovalo s Košířemi. Další domácí zápas zůstaly všechny tři bode na domácí půdě, když dva góly vstřelil hráč áčka Walzel. V posledním zápase však došlo k vystřízlivění po výprasku 1:6 od týmu MSM Academy, který je složen pouze z hračů z bývalého SSSR. Nutno říct , že je jen otázkou času, kdy tento tým prorazí i ve vyšších soutěžích.

Mládež

V neděli 7.10. se v našem areálu odehrál turnaj Ministar, tedy nejmenší kategorie. Pro některé nově příchozí kluky to bylo první setkání s jinými družstvy. Kluci tak poprvé nasáli zápasovou atmosféru proti ostatním týmům, kterou dokreslilo krásné počasí. Pěkného nedělního dopoledne se zúčastnili týmy Klánovic ,Peček, Počernic , Xaverova a dívek ze Sparty. Snahou těchto turnajů je přitáhnout děti k fotbalu, který by v nich měl vzbudit pouto k tomuto nádhernému sportu. A to se podařilo.

Mladší přípravka podává stále zlepšené výkony a věříme , že tendence sportovní výkonnosti bude nadále stoupat. Nejdůležitější však je, aby kluky v tomto věku fotbal maximálně bavil, a to se daří. Věříme, že nový komplet řeporyjských dresů vlije klukům další elán do žil.

Starší přípravka nadále podává velmi pěkné výkony, ačkoliv se kolikrát potkává se soupeři kteří svou výškou a bohužel někdy i věkem převyšují naše borce. To však naším hochům nevadí a statečně se perou i výsledkově, neboť je znát rukopis našeho fotbalového trenéra Jana Borovičky, který odvádí parádní práci.

Mladší žáci svádí úspěšné souboje se svými vrstevníky z ostatních mužstve a opanují svojí soutěž, když si naposledy poradili se Suchdolem vysoko 12:1. Držíme na dále palce, ať se nadále drží skvělá parta okolo Michala Nováka a Bohumíra Šťastného, kteří tento úspěšný manchaft vedou k úspěchu.

Mladší dorost dlouho bojoval se ziskem bodů až se jim to v posledním kole podařilo výhrou nad Dolními Chabry.

Závěr

Velmi si vážíme vaší přízně, která nás motivuje k budování sportovních, ale i mimosportovních cílů. Stejně tak jako minulý měsíc patřil komunálním volbám, věřím že náš klub bude vždy vaší volbou č. 1.

Petr Vosmík

místopředseda FK Řeporyje

 

Říjnové číslo

Úvod

Na zápasy našeho áčka a béčka navázaly i ostatní věkové kategorie, a tak se konečně rozběhla sezóna na plné obrátky. Kolotoč zápasů se již roztočil a množství domácích zápasů značně přibude, neboť rekonstrukce travnatého hřiště, která je naplánována na duben 2019 nás donutila domluvit přeložení podzimních venkovních zápasů na naší půdu, aby v době rekonstrukce jsme mohli odehrát veškeré zápasy na hřištích soupeřů. Proto si nás přijďte užit na podzim, aby se vám na jaře nestýskalo J. Aktualizovaný rozpis zápasů naleznete níže.

V souvislosti s blížící se rekonstrukcí hlavní travnaté plochy došlo za pomoci těžké techniky k přípravě vytvoření kvalitní tréninkové plochy. Na práci buldozeru navázalo na brigádě 30 dobrovolníků, kteří v neděli 16.09. svojí hojnou účastí pomohli k odstraňování kamene z hrací plochy. Tato celodenní brigáda byla pro náš klub velmi prospěšná a moc si této pomoci vážíme. Za krásného dne došlo k odvozu sedmi kontejnerů sutě a kamení. V průběhu probíhalo i grilování masa a špekáčků, a tak došlo i k zpříjemnění pracovní neděle. Ještě jednou děkujeme, je to pro nás více než cenné vítězství !

A mužstvo

Posílení kádru

Na konci přestupového období, které končí v amatérských soutěžích 21.9.2018 se nám podařilo dotáhnout dvě posily, které by měly přispět ke zkvalitnění našeho kádru a pomoci výkony k umístění v klidném středu tabulky, který je naším prvotním cílem. Jedná se o Michala Pánka, který tak opět naváže na spolupráci s bratrem Ivanem po angažmá v Aritmě a Zbuzanech, tentokráte konečně doma – v Řeporyjích. Jedná se o levonohého hráče, který přichází z Prahy 1999 a měl by svojí kvalitou přispět k dalším bodovým ziskům.

Druhým nově příchozím je Václav Bašta, který zastává pozici brankáře. Brankář, který má bohaté přeborové zkušenosti by měl být dalším článkem ke zvýšení konkurence na brankové čáře. Václav se na posledním předzápasovém tréninku zranil a doba rekonvalescence bude přibližně 3-4 týdnů, a tak doufáme že v půli října se nám představí opět v celé své parádě.

FKŘ vs. FC Přední Kopanina ‘B‘ – So 25.08.2018

1:1 (1:0)

Do třetího kola jsme nastoupili napumpováni sebedůvěrou, která se nám dostala po vítězstvích v úvodních dvou kolech. To samé se však podařilo i našemu soupeři, který společně s námi okupoval druhou příčku. V sestavě hostí chyběl útočník Bíro, který naší brankovou síť pravidelně zaměstnává. Ve středu pole se však objevil střední záložník Buzek, který s č. 10 na zádech tvoří hru soupeře a svojí technikou udává ráz utkání. Našemu týmu chyběli tři hráči základní sestavy, a to Vosmík, Tůma a Šmat. A tak sestava pro tento duel zněla: Vopěnka – Vodsloň, Hlaváček ( c ), Štěpánek P., Šebesta – Svoboda, Štěpánek R., Pánek I., Waltzel – Václavíček, Pavelka.

Na nekvalitním terénu se v úvodních minutách konala nakopávaná plná soubojů, které k ničemu nevedly. V 11. minutě však Svoboda na vlastní polovine pobídnul rychlonohého Waltzela, který dostal míč k Pánkovi, jenž si nejprve poradil s obráncem a kříznou střelou i s brankářem – 1:0. Od té doby začala hrát zejména Kopanina, která držela více míč na svých kopačkách ale své pološance nedotáhla ke gólovému úspěchu.

V druhém poločase se však dočkala a spravedlivě vyrovnala, a to když Buzek střelou zpoza vápna překvapil Vopěnku, který na míč nedosáhnul. Od té doby však náš tým zaznamenal velké šance Pavelky a Pánka v posledních minutách zápasu, bohužel však ani jedna nebyla proměněna a zápas tak skončil spravedlivou remízou, kterou braly oba týmy.

TJ Sokol Cholupice vs. FKŘ – Ne 02.09.2018

2:3 (1:1)

Naše mužstvo posilněno bodovou sbírkou z posledních tří kol zavítalo na půdu Cholupic, které zaznamenaly pád z Pražského přeboru a následně i z 1.A. třídy. Protí týmu, jenž se tuto sezónu chce pokusit o restart a návrat do vyšších pater jsme nastoupili v sestavě : Vopěnka – Vodsloň, Štěpánek P., Hlaváček (c) , Šmat – Václavíček, Pánek, Vosmík, Waltzel – Tůma, Pavelka.

Úvod utkání jsme zaspali jako budík po noční a domácí byli lepším týmem, což potvrdili ve 20. minutě, kdy dlouhý balón za obranu využil domácí záložník z druhé vlny a přehodil vybíhajícího Vopěnku. Domácí byli hnáni početnou fanouškovskou základnou a pro nás se jevil trávník ještě více z kopce než doopravdy je. Hru jsme postupně vyrovnali a odměnou nám v 37. minutě zásah Tůmy, který se dobře vypořádal s pobídkou od Pavelky.

V druhé půli domácí mužstvo převzalo iniciativu a náš ustrašený výkon byl po zásluze potrestán brankou v 60. minutě. Na obou stranách došlo k celé řadě střídání, a hra se přelévala ze strany na stranu. Výrazným impulsem byla penalta v náš prospěch, kterou bezpečně proměnil tradiční exekutor Ivan Pánek. Od té doby nás soupeř svíral v kleštích a byla otázka času, kdy nás potrestá. Největší přiležitost měli domácí v 87. minutě kdy rozhodčí správně odpískal penaltu, kterou však soupeř neproměnil. Z náslaedného brejku rozhodčí ponechal výhodu po faulu na I. Pánka , který ustál souboj a střelou do protipohybu brankáře nás poslal k oslavám po zisku 3 bodů. Nutno přiznat, že výsledek je pro domácí nespravedlivý, nicméně i na nás se po smolných ztrátách z jara usmálo štěstí.

FKŘ vs. TJ Sokol Bílá Hora – So 08.09.2018

3:0 (1:0)

V pátém kole jsme na své domácí půdě přivítali dalšího nováčka v naší soutěží, tentokráte Bílou Horu. Bílá Hora v prvním čtyřech kolech ani jednou nebodovala, a my jsme tak potřebovali potvrdit naše bodové zisky z úvodu soutěže. Do utkání jsme nastoupili v sestavě: Přída – Vodsloň, Štěpánek P., Hlaváček, Šmat – Václavíček, Pánek, Vosmík, Walzel – Tůma, Pavelka.

Stejně jako v ostatních zápasech jsme udeřili hned na začátku utkání, a to když Tůma pěknou střelou ve třetí minutě prásknul do balónu a poslal nás do vedení. Od té doby jsme měli tři obrovské šance, které jsme trestuhodně promarnili a udrželi tak soupeře v naději na bodový zisk. Ta stoupla zvláště po té, když brankář Přída obdržel červenou kartu po zachycení balónu mimo pokutové území ve snaze zabránit lobu směřujícímu do branky. Do brány se tak postavila legenda našeho klubu Milan Tošnar, který vždy udržel střely na své hrudi a nedovolil soupeři dorážky.

Řeporyje od vyloučení hrály z bloku a snažiliy se myslet zejména na defenzivu, což se dařilo. Rozhodujícím momentem byla penaltová situace z 85. minuty , kdy si Pavelka podržel hráče na svých zádech a ve snaze o kličku ho obránce zfaulovala a byl nařízen pokutový kop který tradiční exekutor

Pánek proměnil. Tato spolupráce se opakovala ještě v 89. minutě, pouze v opačném gardu a to když Pánek připravil šanci Pavelkovi, který doklepl míč do prázdné branky.

FKŘ vs. SK Střešovice ‘B‘ – So 15.09.2018

4:1 (4:0)

V šestém kole jsme se utkali s B týmem Střešovic, který se pravidelně umisťuje na první příčkách naší skupiny, ale možnost postupu brzí jejiich áčko, které bojuje prozatím neúspěšně o návrat do pražského přeboru. My chtěli navázat na vítěznou vlnu, po které surfujeme jak surfaří v Oceánii. Přispět k tomu měl i nová posila Michal Pánek od kterého si slibuje zkvalitnění kádru. Úvodní sestava: Vopěnka – Vodsloň, Hlaváček (c), Štěpánek P., Šebesta – Šmat, Pánek I., Vosmík, Václavíček – Pavelka, Tůma.

Zelenobílá barva kterou hostující celek vyznává se hemžila podobně rychle jako komáři v oblasti třeboňských rybníku, a tak již po pár okamžikách jsme poznali, že nás nečeká nic jednoduchého. Letos se nám stále úvodní minuty a to se potvrdilo i v tomto zápase, když po standartní situaci se dostal k odraženému balónu Patrik Štěpánek a zblízka doklepnul do prázdné branky. Soupeř měl míč na svých kopačkách , my však byli nebezpečnější a vytvářeli si nebezpečné situace. Jednu z nich jsme využili po rychlostním průníku Šmata, který dal balón pod sebe a Ivan Pánek si ho našel a vsítil do odkryté branky. O pět minut později jsme udeřili znovu a opět po standartní situaci a to když nepřímý kop dopravil Jiří Václavíček patičkou do branky a šli jsme tak do trháku. Poločas snů završil Ivan Pánek z trestného kopu a dal tak vzpomenout na přezdívku řeporyjský Stanciu, neboť vymetl poslední pavučinu která v rohu branky zůstala.

Střešovice však mají sílu obracet i nepříznivé zápasy, a tak jsme museli být obezřetní již od první minuty druhého poločasu, do kterého nastoupila nová akvizice Michal Pánek a byl svým pohybem a aktivitou vidět. Nechybělo moc a mohl ve 47. minutě slavit svou premiérovou branku v našem dresu, ale chybělo jen pár centimetrů. Pak jsme ještě nastřelili tyč Tůmou a neproměnili šanci Pavelkou a od té doby se soustředili pouze na ubránění výsledku, neboť sil moc nezbývalo. To se dařilo až na standartní situaci z 35 metrů, kdy zamýšlený centr skončil v rohu brankáře Vopěnky. I tak se jednalo o velmi dobrý výkon, který snesll i přísnější parametry.

B mužstvo

TJ Sokol Lipence ‘B‘ vs. FKŘ ‘B‘

Naše rezerva vykročila do úvodního kola II. třídy s ambicemi hrát klidný střed tabulky. Los přispěl k tomu, že úvodní zápas se odehrál na horké půdě Lipenců, kde panuje vždy vypjatá atmosféra. Prvním minuty v nové soutěži však znamenaly rychlou branku v naší síti, a to když Lipence skórovaly hned ve druhé minutě. Řeporyje se však osmělily a obrat nastal ještě do poločasu, kdy nejprve Miroslav Šimek vyrovnal z pokutového kopu a o deset minut otočil skóre na konečných 2:1

FKŘ ‘B‘ vs. Sparta Krč

Rezerva ztratila dvougólový náskok v 88. minutě , kdy na dva góly Mirka Šimka soupeř zareagoval na poslední chvíli a zaznamenal tak cenný zisk bodu z venkovní půdy.

AFK Slivenec ‘B‘ vs. FKŘ ‘B‘

Řeporyje zúročily svojí převahu a zvítězili zaslouženě po brance Matěje Hutníka 0:1

FKŘ ‘B‘ vs. TJ Slavoj Suchdol

Naše mužstvo nastoupilo v silné sestavě proti Suchdolu a očekávala se bodový zisk. Ten se však rozplynul po rozpačitém výkonu v druhé půli, kdy soupeř proměnil dvě minuty před koncem pokutový kop a odvezl si všechny body.

Mládež

Soustředení

Jako každoročně pořádal náš FK letní fotbalové soustředění pro mládežnické týmy. Soustředění se zúčastnilo 40 dětí v kategoriích mladší přípravka,starší přípravka,mladší žáci a starší dorost a místem konání byl Pracov. Jako hlavní tréninkovou plochu jsme využívali fotbalové zázemí FK Sezimovo Ústí. Další tréninkové plochy byly přímo u zotavovny a to malé hřiště,tenisový kurt, nohejbalové hřiště, včetně večerního relaxu v bazénu. Mladší žáci a starší přípravka odehrála během soustředění i přátelské utkání s místními týmy FK Sezimovo Ústí, což je vždy vítaným zpestřením. Hodně jsme se zaměřili i na kondici, běhali jsme v lesích, podél řeky Lužnice a nechyběl již kultovní 5,5km dlouhý výběh k vysílači nad zotavovnou. Za trenéry bylo soustředění všestranně naplněné, jednotlivé týmy byly v dostatečném počtu a tedy mohli kvalitně potrénovat, počasí nám přálo a nikomu se nic nestalo. Teď už zbývá jen zúročit týdenní práci v dalším fotbalovém období.

Závěr

Jsme meli potěšení hojnou účastí na domácích zápasech, kdy číslo diváků atakuje magickou stovku. Věříme, že v tomto trendu budeme nadále pokračovat a svojí návštěvou na zápasech, nápady či připomínkami k chodu klubu prokážete nadále sounáležitost s naším FK. Jsme za to moc rádi a budeme se náš fotbalový oddíl nadále posouvat dál.

Petr Vosmík

místopředseda FK Řeporyje, z.s.

Zářijové číslo

Přípravné utkání

V tropických dnech odehrály Řeporyje před startem sezóny tři přípravné zápasy. Mělo se jednat o zápasy, kde naši hráči získají po dovolených herní praxi a opráší si fyzickou kondici stejně dobře jako prah před vlastním domem. V kombinovaných sestavách jsme se utkali postupně s Loděnicí, Stodůlkami a Dobříčí. V zápasech jsme postrádali větší soutěžní zápal a fyzický fond, který byl přes pauzu vytunelován snad více než finanční fondy v době privatizace. Bylo zjevné, že před startem soutěže je třeba ještě značně zabrat, být zodpovědní od prvního kola, zkrátka držet se onoho klišé : Jít od zápasu k zápasu.

Mistrovská utkání

Letošní sezóna bude specifická zejména v tom, že došlo k rozšíření počtu účastníků 1.B třídy ze 14 na 16, čímž tak odehraje naše A mužstvo o čtyři zápasy v sezóně více. Fotbalu není níkdy dost, o tom by mohly ženy vyprávět J.

Ostatní řeporyjské celky načínají svoje soutěže na počátku září kromě naší rezervy, která zahajuje svoje účinkování v II. Třídě 25.08. na horké půdě v Lipencích.

FKŘ vs Zbraslav B – 11.08.2018

4:0 (2:0)

K prvnímu mistrovskému utkání jsme na domácí půdě přivítali SK Zbraslav, tedy tým který postoupil po roce zpět do 1.B třídy. Náš tým nastoupil v sestavě: Přída – Vodsloň, Štěpánek P., Borovička M., Šmat – Svoboda, Vosmík (C) , Pánek, Václavíček – Pavelka, Tůma.

Před slušnou návštěvou jsme šli pro body hned od úvodních minut, lépe řečeno od úvodních sekund. Ihned z výkopu se snažil Ivan Pánek zaskočit brankáře soupeře a chybělo jen pár decimetrů, abysme mohli slavit nejrychlejší gól řeporyjské historie. Řeporyje si však spravili chuť hned v páté minutě kdy aktivní Pánek svým centrem našel ve vápně Vosmíka, který se hlavou prosadil na bližší tyč – 1:0. Za dalších pět minut po krásné průnikové přihrávce Svobody se dostal k zakončení Pánek a křižnou střelou potvrdil instinct zabijáka 2-0. Zbraslav zlobila zejména dlouhými balóny, ale stoperská dvojice si se svým důrazem poradila a nedovolila hostujícím žádnou vyloženou akci. Poločasové skóre bylo nadějné k zisku tří bodů.

V druhém dějství nás Zbraslav zmáčkla na naší polovinu a začala se tlačit více dopředu. Nám však pomohl rohový kop po jehož rozehrání se k dorážce dostal Patrik Štěpánek, který tak zvýšil již na 3-0. To byl moment zápasu, kdy jsme definitivně zlomili odpor soupeře a velmi solidní týmový výkon pak korunoval ještě Ivan Pánek, který přeloboval soupeře a dal výsledku definitivní podobu 4-0, a tak jsme mohli divákům poděkovat o po zápase si zazpívat onu známou Tak jsme první no a co….

Sokol Řepy vs FKŘ – 19.08.2018

1:4 (1:2)

V druhém kole jsme jeli na nedalekou půdu Řep, které rovněž postoupily do naší skupiny z II. Třídy, jelikož jsme je před dvěma roky odsoudili k sestupu po infarktovém závěru. Sestava pro tento zápas byla následující: Vopěnka – Šebesta, Hlaváček (C) , Štěpánek P., Šmat – Svoboda, Pánek, Vodsloň, Václavíček – Pavelka , Tůma.

Stejně jako v první utkání jsme využili menší koncentrovanosti soupeře a využili hned první šanci, když Pánek kolmou přihrávkou vybídnul Pavelku, který se šanci ve druhé minutě naložil zkušeně. Řepy hrály jednoduchý fotbal s dlouhými balóny do vápna, naše obrana si s nim však dobře poradila. Posléze pak šli Pavelka a Pánek do stoprocentních šancí, nechali však vyniknout výborně chytajícího brankáře Hermana, který neustále potvrzuje svoje kvality. Ve 20 minutě si pak Vodsloň připomněl slavnou éru Andrese Iniesty v Barceloně a krásnou přihrávkou potěšil Tomáše Svobodu, který obehrál dlouhou kličkou brankáře a zvýšil na 2:0. Ve 45. minutě jsme dvakrát špatně odkopli balón a následný centr do vápna soupeř využil a snížil do šaten na 1-2., což byla zjevná injekce do poločasové přestávky.

V druhé půli držel soupeř nadále více míč na svých kopačkách, ale svou jedinou příležitost nevyužil a my tak nadále hrozili z brejků, které jsme na konci zápasu využili. Nejprve milovník skotské kultury Jiří Václavíček poslal svojí levačkou míč do vápna, kde si ho našel David Pavelkou a po zaseknutí brankáři poslal náš tým do trháku. Sladkou tečkou byl pak brejk, kdy Šebesta poslal do úniku Dobeše, jenž jako žolík plný sil obešel brankáře a skóroval na konečných 1:4.

Červencové číslo

Oslava 90 let od založení klubu – 23.06.2018

V sobotu 23. června proběhla dlouho připravovaná oslava našeho klubu, který tento den oslavil 90 let od založení našeho oddílu. Přípravy na oslavy probíhaly dlouhé týdny dopředu, a tak jediné co jsme nemohli ovlivnit bylo počasí, které často rozhoduje o úspěchu či neúspěchu akce. Ačkoliv jsme se snažili počasí objednat na dobírku, udali jsme zřejmě chybně kontaktní adresu, neboť počasí mělo spíše aprílový charakter. A když už tedy apríl, tak se vším všudy. Snažili jsme se, aby tento významný den byl dnem plným zábavy a žertíků (nejen aprílových), a to se vzhledem k následným reakcím fanoušků a zúčastněných povedlo.

Celý den navštívilo včetně aktérů utkání více než 700 návštěvníků, z toho 340 platících diváků, tedy fanoušků kteří si nenechali ujít program po 13h odpoledne.

Oslava 90 let v číslech:

* 340 platících diváků

* Vytočeno 2000 půllitrů piva

* Vyhráno 200 cen v tombole

* Ugrilováno 90kg uzenin

* Prodáno skoro 200 klubových předmětů

* Prodány oba dresy v aukci sportovni kolekce Roberta Štěpánka RŠ10 v hodnotě 4000 Kč

* Desítky dětských úsměvů díky doprovodnému programu, skákacímu hradu od firmy REMAX a soutěží pro děti o sladkosti

Celý den byl prošpikován zápasy ještě více než tolik oblíbené špekáčky v letních měsících, a tak odehrály zápasy všechny naše kategorie proti svým soupeřům, kdy vrcholem byl zápas naší staré gardy proti týmu Arabely, v jejímž dresu se představily takové známé osobnosti jako jsou : Lumír Mistr, Tomáš Skuhravý, Roman Zkamene, Jaroslav Sypal, Pavel Novotný, Martin Tankwey, Zbyněk Drda, Václav Koloušek, Petr Rada, Šárka Ullrichová a mnoho dalších. Zápas kromě zajimavých sportovních výkonů nabídnul i řadu komických situací, které jistě početné obecenstvo pobavily. Konečné skóre 6:6 bylo výsledkovým vyústěním tohoto zápasu.

Po ukončení zápasu přišly na řadu vystoupení a historky v podání Jaroslava Sypala, Martina Pouvy či pěvecké vystoupení v K. E. Gotta či Zbyňka Drdy. Ti roztančili i dobře bavící se diváky, kteří statečně bojovali s počasím a zahřáli se následným tancem během melodií, které zahrála skupina Mop-Rock. Závěr večera byl obohacen i o ohňostroj, jenž tak dodal tomuto dnu punc, který si náš oddíl zasloužil.

Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným, činovníkům klubu a zejména sponzorům, bez kterých by tato akce nemohla proběhnout. Zvláštní poděkování patří ÚMČ Praha – Řeporyje za plnou podporu k pořádání této akce. Věříme, že akce podobného rázu budeme moci opět zopakovat a budeme moci oslavovat další roky našeho oddílu, na který jsme a budeme pyšní. Ještě jednou děkujeme.

Prodej klubových předmětů

K příležitosti oslav 90 let od založení klubu byla vytvořena celá řada klubových předmětů, jejichž prodej byl zahájen práve v den oslav řeporyjského klubu. A protože řada artiků byla vyprodána, náš sortiment

jsme doplnili. V následujících týdnech bude aktivován e-shop na našich stránkách, kde se budete moct dočíst o jednotlivých předmětech či cenách. V případě Vašeho zájmu o některý z klubových předmětů nás neváhejte kontaktovat na : fkreporyje@gmail.com či na tel. čísle: 732 565 136.

Aktuální cenová nabídka klubových předmětů

Čepice 250,-

Šála 200,-

Tričko 300,-

Minidres 150,-

Ručník 200,-

Hrneček 150,-

Klíčenka 40,-

Magnetka 40,-

Vlajka 90 x 60cm 400,-

Propiska 30,-

Pytel na záda 150,-

Placka 30,-

Postup ´B´ mužstva do II. třídy a rozšíření počtu účastníku v I.B třídě

Naše rezerva postoupila zpět do druhé třídy, která lépe odpovídá kvalitě našeho rezervního mužstva. Věříme, že naváží na výsledky z podzimní části sezóny a budou hrát klidný střed tabulky.

Našeho A mužstva se dotkla reorganizace pražských soutěží jehož součástí je i rozšíření skupiny z dosavadních 14 na 16 účastníků, čímž tak přibudou čtyři zápasy navíc. Tím pádem je i posunut začátek soutěže na sobotu 11.08.2018

Změna termínu rekonstrukce naší travnaté plochy

Vzhledem k problémům, které se vyskytly v rámci dotačního šetření Magistrátu hl. města Prahy v uplynulých týdnech a zároveň časových důvodů, jsme se rozhodli po zvážení celé situace přesunout realizaci na duben 2019.

Petr Vosmík

místopředseda FK Řeporyje

Červnové číslo

Červen – měsíc plný událostí s vyvrcholením oslav 90 let výročí FK Řeporyje
Měsíc červen bude měsícem bohatým na pořádání sportovních a společenských akcí. Vrcholem všeho bude oslava 90 let od založení našeho klubu FK Řeporyje. Přípravu na tuto mimořádnou akci probíhají již několik měsíců, a tak doufáme, že se vám tato událost bude co nejvíce zamlouvat a stane se nezapomenutelnou součástí vašich vzpomínek pro rok 2018. Více o programu a níže.
02.06.2018 – Méďův turnaj v rámci Dětského dne
Zajištěná zábava pro nejmenší v podobě pouťových atrakcí a večerní kapely pro dospělé

17.06.2018 – Rozlučka se sezónou našich mužstev
Po zápase našeho áčka proti Podolí na které jste srdečně zvání, proběhne rozlučka se sezónou našich týmů za doprovodu muziky a grilování

23.06.2018 – Oslava 90 let výročí našeho klubu FK Řeporyje

Celý den bude prošpikován zábavou, známými hosty a sportovními klání ještě více než králík na Velikonodční pondělí. Účast přislíbili osobnosti jako jsou např: Jan Hřebejk, Šárka Ulrichová, Jan Berger, Alice Bendová, Jaroslav Sypal, Roman Skamene, Antonín Duchoslav a mnoho dalších v rámci týmu Arabela, který bude jedním z největších lákadel.

Při příležitosti této akce bude organizována řada soutěží a zajímavých vystoupení. Součástí tohoto dne bude i tombola a prodej klubových předmětů, jehož prostřednictvím můžete přispět na chod klubu do dalších let.

Nové hosty a aktuality o této slávě sledujte na facebookové události Velkolepá oslava 90 let od založení FK Řeporyje.

Program

10.00 – 11.00 – Školička FKŘ vs. Slivenec / St. přípravka FKŘ vs. Stodůlky
11.00 – 12.00 – Ml.přípravka FKŘ vs. Stodůlky / Ml. žáci vs. Motorlet
12.00 – 13.00 – Doprovodný program a soutěže o hodnotné ceny
13.00 – 14.15 – Ml. dorost vs. Aritma
14.30 – 16.00 – Řeporyje A+B vs. Stodůlky
16.00 – 19.30 – Stará garda vs. ARABELA

Budeme se na vás těšit!

“A” mužstvo – Domácí půda nám svědčí
SK Střešovice ‘B’ vs FKŘ – 28.04.2018
Naše ‘A’ mužstvo jelo na půdu rezervy Střešovic, které okupují první místo tabulky a tajně doufají v postup jejich A mužstva z 1.A. třídy do Pražského přeboru, aby se tak uvolnilo místo pro jejich postup. Jako již tradičně, Střešovice se můžou o svou širokou základnu opřít ještě lépe než silničáři o své lopaty a proto disponují třemi celky dospělých, které systematicky doplńuje jejich mládež. Celý zápas měly Střešovice převahu, avšak nedokázali jí dlouho korunovat vstřelenou brankou. Ta přišla až v 35. minutě po rychlém úniku kolem lajny a přihrávkou pod sebe 1-0. V druhém poločase domácí nadále větrali naší obranu jak bonbóny Hašlerky, avšak I díky štěstí a pevným tyčím jsme drželi nadějný výsledek do posledních minut. Mezi 75. A 85. minutou jsme si vytvořili tři velké příležitosti, ale David Pavelka a Jindřich Tůma neuspěli. Konečný výsledek 2-0 stanovil soupeř z proměněné penalty v nastavení.
FK Řeporyje vs. SK Radotín – 5.5.2018
V dalším kole jsme přivitali Radotín, který se pohybuje v klidném středu tabulky a my tak potřebovali bodovat, abychom se přiblížili záchraně. Do zápasu jsme nevstoupili ideálně a nevěděli si rady z hlubokou obranou Radotína, který vyrážel do protiútoků po našich ztrátách. Jednu z nich potrestal Radotin ve 30. minutě, kdy pas za obranu přeletěl naše stopery a útočník si s nabídnutou šancí poradil 0-1. Do druhé půle jsme museli nastoupit s větším zaujetím a pohybem a tvář hry se zcela proměnila. Najednou jsme byli více ve hře, dokázali kombinovat a s tím i přicházeli naše šance. Vyrovnání přišlou až z nevinně vypadající situace, kdy Ivan Pánek získal balón u lajnové čáry po ne zcela vydařeném odkopu brankáře a z 35 metrů přeloboval brankáře. Od té doby jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou, ale spalovali jsme je více než Rudolf Hrušínksý ve filmu Spalovač mrtvol. Zejména šance Šmata, Waltzela a Pavelky se musí proměnit. A tak konečné skóre 1-1 jsme brali jako ztrátu.
Aritma Praha ‘B’ vs. FKŘ – 13.5.2018
Další těžké střetnuí nás čekalo na půdě Aritmy, kdy jsme na hlavním travnatém hřišti odehráli své další utkání. Tamní trávník, jehož rozměry se blíží barcelonskému Camp Nou tradičně vyhovuje rychlostním a mladým hráčům, které Aritma do svých týmů pumpuje jak kompresor na balóny. Aritma lítala po hřišti jak vlaštovky nad školními lavicemi, přesto se nám chvílemi dařilo kombinovat a nepropadat v obranné fázi. Dostali jsme však ve 20. minutě gól po nedůrazném zákroku v naším vápně a zmatků využil hrotový útočník Artimy. V druhé půli jsme však začali výborně a Tůma nepohrdnul přihravkou Pavelky po jeho krásném uvolnění 1-1. Aritma byla chvíli opařená jak po vylití ranní kávy, ale k získání sebevědomí jim pomohla chyba na půli hřiště, kterou domácí celek potrestal. Od té doby to byla hra na jednu branku, Aritmě dopomohly i početná střídání a po vstřelení dalších branek si dokráčeli pro výhru 5-1.
FKŘ vs. Malešice – 19.5.2018
Řeporyje nastoupily k veledůležitému zápasu na domácí půdě proti Malešicím, kterým chtěli vrátit prohru z podzimu, kdy v posledních 10 minutách ztratili vedení 2-0 a po kontrovérzních výrocích rozhodčího jsme prohráli 3-2. V utkání jsme se museli obejít bez Davida Pavelky, a tak sestava zněla : Přída – Vodsloň, Hlaváček, Štěpánek P., Šmat – Svoboda, Vosmík, Pánek, Waltzel – Václavíček , Tůma. Do zápasu jsme vstoupili ideálně a Tůma vstřelil gól do protipohybu brankáře po centru z levé strany. Pak však nás soupeř začal přehrávat a my byli bezradní jak mimo bez dudlíku. Malešicím stačila fotbalovost bez nadměrného pohybu a my byli ztraceni více než Tarzan v deštném pralese. Výsledkem bylo zasloužené vyrovnání po rohovém kopu. Následující pětiminutovka patřila opět hostům a naše herní trápení pokračovalo. Ovšem v nejlepší možný moment přišla odpověď Ivana Pánka, který dorazil střelu Jiřího Václavíčka. O pár minut později jsme přidali další úder, a to když se Jiří Václavíček dostal k doraženému balónu a svou levačkou protrhnul střeleckou smůlu. Poločasové skóre 3-1, příliš krutý výsledek pro hosty. Do druhé poločasu jsme museli vstoupit lépe, a to se také stalo. V 55. minutě nás Tůma svou důraznou hlavičkou dostal do trháku a soupeř vzhledem k průběhu na vývoj skóre rezignoval a my pak zasypali branku soupeře střelbou známých z americkým filmů. Konečné se zastavilo na skóre 12-2, kdy o góly se postarali: 4x Pánek, 2x Svoboda, 2x Tůma, 2x Jarolímek, 1x Václavíček. No a tak se šlo slavit s vědomím, že neděle nebude příliš pracovní .
“B” mužstvo – Šance na postup malá, přesto existuje
Naše rezerva navázala na kolisavé výkony v jarní části a po remíze 2-2 s Čechií Smíchov, kdy jsme obdrželi branku v poslední minutě se náš celek vydal na hřiště první Sparty Krč, kde jsme stejný výsledek zopakovali, když v 85. minutě proměnil penaltu nezdolný veteran Zdeněk Pechar st. Naše B mužstvo je tak na dělené druhé pozici se ztrátou tří bodů na Spartu Krč.
Ostatní
V neděli 22.05.2018 proběhnul v našem areálu fotbalové mistrovství ČR neslyšících, kterého se zúčastnily týmy Prahy, Vítkovic a Brna. Byla radost sledovat fotbalové kvality i přes handicap, s kterým se účastníci statečně perou.
V poslední dubnový den proběhla na hřišti Oslava čarodějnic, které se zúčastnili nejmenší členové našeho klubu s jejich rodiči. Bylo moc hezké sledovat, jak se náš areál stal jedním z hlavním center dění této slávy. I přes nařízení ČHMÚ si všichni účastníci tento den užili a věříme, že na to budeme moci v budoucích letech navázat.
Za celý výkonný výbor FKŘ bysme rádi poděkovali realizačnímu týmu mladších žáků včetně Václava Červeného, kteří celý den strávili na rekonstrukci laviček na naší terase. Věříme, že tuto nadstavbu všichni naši přiznivci ocení stejně jako my.
Závěrečné slovo
Rádi bychom poděkovali všem se zájmem o náš klub, kterých v posledních měsících přibývá. Je to známka toho, že jsme stále na dobré cestě vrátit náš klub zpátky na obzor.
Pokud chcete sledovat náš klub a být informování o nejaktuálnějších novinkách, sleduje náš klubový Facebook a Instagram FK Řeporyje.
Těšíme se zejména 23.06.2018, kde se v rámci oslav postaráme o to, aby černobílé barvy vlály úspěšně i po další roky.
Petr Vosmík
Místopředseda FK Řeporyje

Březnové číslo

Blýská se na lepší časy, resp. na lepší trávu

Je to již rok a čtvrt co nově zvolený výbor deklaroval pyramidu vizí na jejímž vrcholu byla stabilizace chodu klubu. Tento bod se podařilo za předchozí rok naplnit a dostát slibu zajištění finanční rovnováhy. Dalším bodem byla výstavba hřiště s umělou trávou, čímž bysme mohli ulevit hlavnímu travnatému povrchu a posléze rozšířit členskou základnu. Jak ale dobře víme, k získání je potřeba zpracování veškeré administrace projektu a dostatek času, a tak tento bod bude hlavní prioritou pro rok 2019.

Je tomu přesně 20 let, kdy byla v našem areálu vystavěna travnatá hrací plocha. A nyní, v rok 90.výročí s radostí oznamujeme, že se našemu klubu podařilo získat grant na nové travnaté hřišě ve výši 1 500 000 Kč v rámci dotačního programu na podporu sportu a tělovýchovy v hl. m. Praze. Je potřeba zmínit, že za vyřízením je spoustu hmatatelné i neviditelné práce členů výkonného výboru, kteří chtějí bez nároku na finanční ohodnocení pro fotbalový klub zanechat stopu. Vzhledem k tomu, že v rámci dotačního programu je povinná 20% finanční spoluúčast, je žřejmé že nás čeká nás ještě spoustu práce.

V sobotu 23.06.2018 proběhne oslava 90 let od založení našeho klubu, kdy od ranních hodin budou probíhat zápasy všech věkových kategorií našeho oddílu se závěrečným zápasem proti týmu známých osobností ARABELA. Od 19h začně hrát hudební skupina MOP ROCK. Bude to zároveň den, kdybychom se se starým trávníkem symbolicky rozloučili a následující týden začala výstavba nového povrchu. Těšíme se , že tento významný den oslavíte společně s námi.

Zimní příprava našich mužstev

Přípravné období finišuje, mistrovské zápasy se blíží. A tak i v našich týmech došlo k ladění formy před jarní částí sezóny. A tak doufáme, že se nám podaří vyladit formu ještě lépe než rádiové frekvence za Protektorátu.

‘’A mužstvo’’

Náš tým nadále pokračoval v účinkování na Aritmě cupu, kde tým dostává podobu před startem soutěžních zápasů a snaží formu načasovat lépe než silničáři v zimním období.

FK Řeporyje vs. TJ Hostivice -25.02.2018

Řeporyje se od úvodních minut pasovaly do role favorita a vše nás předurčovalo k tomu, abysme dokráčeli do vítězného konce a připsali si další body do tabulky tohoto turnaje. Nejdřív se po pěkné akci ujala střela rychlonohého Waltzela a deset minut na to zvýšil vedení Vosmík po rohovém kopu. V tu chvíli náš tým polevil s vědomím, že zápas je v naší režii. Soupeř vstřelil po naší ztrátě na půlce kontaktní gól, který jim dodal energii do žil a touha po vyrovnání byla zúročena po proměnění pokutového kopu po špatně odpískané penaltě. Konečný výsledek 2:2

FK Řeporyje vs. FK Sparta Košíře – 04.03.2018

O první březnovém víkendu absolvovaly Řeporyje zápas proti Košířům a ačkoliv náš celek předváděl kvalitní hru, výsledkem bylo pouze vítězství 3:2.

FK Řeporyje – TJ Sokol Jinočany

V dalším zápase sehráli naši svěřenci utkání proti Jinočanům, tedy klubu , jehož renomé značně stoupá. V dresu našich sousedů se tradičně objevuje několik cizinců, kteří zvednuli kvalitu tohoto týmu. Ačkoliv se náš tým musel vypořádat s absence několika hráčů a trenér lepil mužstvo složitěji než leporelo, podařilo se Jinočany porazit 1:0 po brance Ivana Pánka.

FK Řeporyje – TJ Sokol Stodůlky “A”- 14.03.2018

Čím blíže je mistrovský zápas, tím nabírá herní praxe na frekvenci. V rámci ‘’anglického’’ víkendu jsme na umělé trávě na Motorletu přivítali áčko Stodůlek, v jejichž dresu nastoupili klubové stálice M.Nešpor, J. Jirec či D. Světlík. Nečekali jsme tak nic jednoduchého, ostatně to v žádném přípravném zápase proti těžkému soupeři, a zvláště pokud se jedná o našeho největšího rivala. První půle se odehrála ve vysokém tempu. Ačkoliv Stodůlky měli míč více na kopačkách, tak to byly spíše Řeporyje které hrozily z rychlých protiútoků. Bohužel žádná ze střel za zády brankáře neskončila, a tak první půle skončila bez branek. Začátek druhé půle byl obdobný jako v prvním dějství, avšak s tím rozdílem že se ze střední dálky trefil navrátivší Ivan Pánek po nemoci. Pokud by se zápas natáčel, gól by aspiroval minimálně na gól měsíce. Fotbalové srdce plesalo, řeporyjské dvojnásob. O deset minut na to zvýšil M. Blažek na 2:0 a blížili jsme se výsledkovému překvapení. Soupeř nás pak zatlačil, ale snížit se mu podařilo až deset minut před koncem na 2:1 a tak skončil I konečný výsledek.

FK Řeporyje – SK Roztoky – 18.03.2018

Poslední utkání, které se mělo rozhodnout o konečném umístění na turnaji se neodehrálo vzhledem k nepřízni počasí. Náhradní termín je v jednání.

FK Řeporyje – SK Bášť

Z původně dohodnuté generálky proti Loděnicím sešlo, a tak se narychlo sehnal soupeř pro poslední přípravný zápas před mistrovskými zápasy. V utkání nás prověřila Bášť, tedy tým hájící 4. místo ve III. Třídě na Praze – Východ. Pikantnostní bylo, že za řeporyjský celek odchytal první poločas naše posila v brance Miroslav Šimek, který přestoupil právě z týmu soupeře. Naopak v týmu Bášťe, která vyznává stejné klubové barvy jako náš tým, nastoupil i rychlonohý Boris Vostřel, jenž strávil dva roky v našich barvách. V podzimní části zaznamenal 7 branek ve 13 utkáních, a tak bylo zřejmé že bude hrozbou i v přátelském utkání.

Ačkoliv jsme v 15 minutě obdrželi od soupeře branku z ojedinělé situace, celý poločas byl v naší režii a nakonec jsme prvn ídějství vyhráli 2:1. Do 65. minuty jsme v dominanci pokračovali a vypracovali si náskok 5:2. Po vystřídání však kvalita naší hry velmi utrpěla a konečný výsledek se zastavil na skóre 5:3 v náš prospěch. O branky se postarali: 2x J. Tůma, 1x I. Pánek, 1x J.Dobeš, 1. J. Václavíček

“B mužstvo’’-

Naše béčko se utkalo v neděli 11.03 na umělé trávě v Radotíně v rámci přípravy s Třebotovem, tedy týmem hrající v horní polovině III. třídy na Praze – Západ. Kvalitní přípravný zápas dopadl lépe pro Třebotov , který porazil Řeporyje 4:2. O góly se postarali P. Jarolímek a R. Korecký.

Druhý ptářelský zápas proti Zbuzanům ‘’B’’ byl bohužel zrušen vzhledem k nepřízni počasí.

Závěr

Níže naleznete rozpis našich zápasů. Budeme moc rádi, pokud si uděláte čas navštívit naše zápasy a podpořit tak prohloubení klubismu a řeporyjského patriotismu. Budeme se snažit, aby celá sezóna byla v celkovém hodnocení úspěšná. Všem členům FK Řeporyje přejeme kvalitní týmové výkony, které budou těšit jak samotné hráče, tak I naše fanoušky.

Sledujte nás na sociálních sítích Facebooku a Instagramu, kde naleznete nejaktuálnější info o našem klubu. Za jakékoliv připomínky budeme jedině rádi. V případě jakýchkoli dotazů či nabídky spolupráce nás neváhejte kontaktovat na fkreporyje@gmail.com

Petr Vosmík

místopředseda FK Řeporyje

Únorové číslo

Významný rok 2018 – Oslava 90 let vzniku FK Řeporyje

Pro FK Řeporyje je rok 2018 více než důležitý a významný, neboť náš fotbalový oddíl bude slavit v červnu tohoto roku úctyhodné výročí 90 let. V sobotu 23.6. 2018 si v našem areálu budeme chtít připomenout historické milníky našeho klubu, tak abychom docenili práci zakladatelů a našich předchůdců, ale i nynějších členů našeho oddílu skrze zajímavá sportovní klání. Bude se jednat o mimořádnou společenskou událost nejenom pro fotbalové fanoušky a nadšence, ale pro naší celou obec.

Celý den bude lemován řadou zápasů všech našich kategorií se závěrečným kláním proti týmu známých osobností. Samozřejmostí bude bohatý doprovodný program pro děti, řada soutěží, chutné občerstvení a kapela, která tento pěkný den zakončí. O konkrétních aktérech a účinkujících vás budeme průběžně informovat na našich facebookových stránkách, webu a i v nadcházejících vydáních tohoto měsíčníku. Organizace každé velké akce je vždy náročná. Budeme se však snažit již brzy oznámit první zajímavá jména tak, aby celá událost přesáhla sportovní charakter této akce a získala celospolečenský rozměr.

V případě, že vás napadne jakákoli forma podpory pri organizaci tohoto dne, neváhejte nás neprodleně kontaktovat na emailové stránce fkreporyje@gmail.com

Pohyby v kádru ‘A’ mužstva

Každé období nastávají ve fotbalových kádrech změny a ani náš FK není vyjímkou. Na dočasném odchodu je Jan Rejzek, který příjal pracovní stáž v Anglii a vymění na více než půlrok západ Prahy za sychravý sever Evropy. Ať se daří Honzo, brzy tě opět rádi uvidíme mezi námi.

Výzmnanou posilou v našich řadách je útočná posila ze Zbuzan Ivan Pánek, řeporyjský rodák, jehož rodokmen zaznamenal významnou stopu v řeporyjském fotbale. Ivan je rozený střelec, který vyhrál v barvách Aritmy i nejlepšího střelce divize, což ho katapultovalo až do třetiligových Štěchovic. Věříme, že nám pomůže pro zbytek sezóny v záchraně a bude dalším ze spouštěcích mechanismů návratů řeporyjských fotbalistů do našeho klubu.

Další naší akvizicí je brankář Miroslav Šimek, který přichází do našeho klubu z oddílu SK Bášť. Jako brankář zvýší konkurenci na tomto postu, který je ve většině týmech nedostatkovým zbožím.

Zimní příprava – Aritma cup 2018

Shazování přebytečných kil, nabírání sportovní kondice. I to je u hráčů tolik neoblíbená zimní příprava. Řeporyjský tým vsadil na stejnou podobu zimní přípravy I pro letošek. Úterní večery patří pohybu v řepoyjské sokolovně, zatímco středeční tréninky probíhají na umělé trávě Klausova. Kromě tréninků se Řeporyje opět účastní Aritma cupu, kde v lońském roce obsadili stříbrnou pozici a nabrali tak síly pro podzimní část sezóny. Jelikože se zimní turnaj prokázal jako užitečný, kde je nejlépe procvičena herní praxe, došlo k přihlášení i pro letošek.

První zápas jsme odehráli proti hostitelskému týmy Aritmy, která lońský ročník vyhrála. Tým fyzicky výborně disponovaných mladíků doplněný o tři zkušenější hráče byl dobrou zatěžkávací zkouškou hned v prvním klání. Aritma otevřela skóre po našem menším zaváhání a po dorážce udeřila. Deset minut před koncem první se však představila naše nová akvizice – Ivan Pánek. Na polovině získal balón a vyřešil

situace jeden na jednoho pěknou střelou zpoza vápna na bližší tyč. Skóre se již nezměnilo, a tak utkání skončilo 1:1.

V druhém zápase jsme se utkali s Vonoklasy, tedy celkem ze III. třídy a výkonostní rozdíl byl znát. O branky se postarali : 3x Pavelka D., 2x Pánek I., 1x Vosmík P., 1x Korecký R. A tak konečné skóre nabralo podobu 7:0.

V pořadí třetím zápase v rámci t urnaje jsme se potkali s celkem z Řep. Do utkání jsme nastoupili ve značně kombinované sestavě vzhledem k většímu počtu absencí, a tak špatný výkon byl podtrhnut Ii prohrou 1:0.

Mládež

V termínu 16.2. – 18.2. proběhlo soustředění mladší přípravky v Borotíně u Tábora. Soustředění se zúčastnilo 19 mladých hráčů, kteří se za pomocí trenérského štábu snažili obohatit své fotbalové dovednosti a zároveň stmelit kolektiv, který vždy v týmových sportech vždy jedním z nejdůležitějších faktorů. Naši mládežníci využívali multifunkční halu, která splnila účel který měla, všichni si soustředění užili. Nyní tento námi oblíbený sportovní areál bude využit v nadcházejících měsících i ostatními mládežnickými mužstvy.

Petr Vosmík ml.

místopředseda FK Řeporryje