Články

                                                Řeporyjské echo

Červnové číslo

Červen – měsíc plný událostí s vyvrcholením oslav 90 let výročí FK Řeporyje
Měsíc červen bude měsícem bohatým na pořádání sportovních a společenských akcí. Vrcholem všeho bude oslava 90 let od založení našeho klubu FK Řeporyje. Přípravu na tuto mimořádnou akci probíhají již několik měsíců, a tak doufáme, že se vám tato událost bude co nejvíce zamlouvat a stane se nezapomenutelnou součástí vašich vzpomínek pro rok 2018. Více o programu a níže.
02.06.2018 – Méďův turnaj v rámci Dětského dne
Zajištěná zábava pro nejmenší v podobě pouťových atrakcí a večerní kapely pro dospělé

17.06.2018 – Rozlučka se sezónou našich mužstev
Po zápase našeho áčka proti Podolí na které jste srdečně zvání, proběhne rozlučka se sezónou našich týmů za doprovodu muziky a grilování

23.06.2018 – Oslava 90 let výročí našeho klubu FK Řeporyje

Celý den bude prošpikován zábavou, známými hosty a sportovními klání ještě více než králík na Velikonodční pondělí. Účast přislíbili osobnosti jako jsou např: Jan Hřebejk, Šárka Ulrichová, Jan Berger, Alice Bendová, Jaroslav Sypal, Roman Skamene, Antonín Duchoslav a mnoho dalších v rámci týmu Arabela, který bude jedním z největších lákadel.

Při příležitosti této akce bude organizována řada soutěží a zajímavých vystoupení. Součástí tohoto dne bude i tombola a prodej klubových předmětů, jehož prostřednictvím můžete přispět na chod klubu do dalších let.

Nové hosty a aktuality o této slávě sledujte na facebookové události Velkolepá oslava 90 let od založení FK Řeporyje.

Program

10.00 – 11.00 – Školička FKŘ vs. Slivenec / St. přípravka FKŘ vs. Stodůlky
11.00 – 12.00 – Ml.přípravka FKŘ vs. Stodůlky / Ml. žáci vs. Motorlet
12.00 – 13.00 – Doprovodný program a soutěže o hodnotné ceny
13.00 – 14.15 – Ml. dorost vs. Aritma
14.30 – 16.00 – Řeporyje A+B vs. Stodůlky
16.00 – 19.30 – Stará garda vs. ARABELA

Budeme se na vás těšit!

“A” mužstvo – Domácí půda nám svědčí
SK Střešovice ‘B’ vs FKŘ – 28.04.2018
Naše ‘A’ mužstvo jelo na půdu rezervy Střešovic, které okupují první místo tabulky a tajně doufají v postup jejich A mužstva z 1.A. třídy do Pražského přeboru, aby se tak uvolnilo místo pro jejich postup. Jako již tradičně, Střešovice se můžou o svou širokou základnu opřít ještě lépe než silničáři o své lopaty a proto disponují třemi celky dospělých, které systematicky doplńuje jejich mládež. Celý zápas měly Střešovice převahu, avšak nedokázali jí dlouho korunovat vstřelenou brankou. Ta přišla až v 35. minutě po rychlém úniku kolem lajny a přihrávkou pod sebe 1-0. V druhém poločase domácí nadále větrali naší obranu jak bonbóny Hašlerky, avšak I díky štěstí a pevným tyčím jsme drželi nadějný výsledek do posledních minut. Mezi 75. A 85. minutou jsme si vytvořili tři velké příležitosti, ale David Pavelka a Jindřich Tůma neuspěli. Konečný výsledek 2-0 stanovil soupeř z proměněné penalty v nastavení.
FK Řeporyje vs. SK Radotín – 5.5.2018
V dalším kole jsme přivitali Radotín, který se pohybuje v klidném středu tabulky a my tak potřebovali bodovat, abychom se přiblížili záchraně. Do zápasu jsme nevstoupili ideálně a nevěděli si rady z hlubokou obranou Radotína, který vyrážel do protiútoků po našich ztrátách. Jednu z nich potrestal Radotin ve 30. minutě, kdy pas za obranu přeletěl naše stopery a útočník si s nabídnutou šancí poradil 0-1. Do druhé půle jsme museli nastoupit s větším zaujetím a pohybem a tvář hry se zcela proměnila. Najednou jsme byli více ve hře, dokázali kombinovat a s tím i přicházeli naše šance. Vyrovnání přišlou až z nevinně vypadající situace, kdy Ivan Pánek získal balón u lajnové čáry po ne zcela vydařeném odkopu brankáře a z 35 metrů přeloboval brankáře. Od té doby jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou, ale spalovali jsme je více než Rudolf Hrušínksý ve filmu Spalovač mrtvol. Zejména šance Šmata, Waltzela a Pavelky se musí proměnit. A tak konečné skóre 1-1 jsme brali jako ztrátu.
Aritma Praha ‘B’ vs. FKŘ – 13.5.2018
Další těžké střetnuí nás čekalo na půdě Aritmy, kdy jsme na hlavním travnatém hřišti odehráli své další utkání. Tamní trávník, jehož rozměry se blíží barcelonskému Camp Nou tradičně vyhovuje rychlostním a mladým hráčům, které Aritma do svých týmů pumpuje jak kompresor na balóny. Aritma lítala po hřišti jak vlaštovky nad školními lavicemi, přesto se nám chvílemi dařilo kombinovat a nepropadat v obranné fázi. Dostali jsme však ve 20. minutě gól po nedůrazném zákroku v naším vápně a zmatků využil hrotový útočník Artimy. V druhé půli jsme však začali výborně a Tůma nepohrdnul přihravkou Pavelky po jeho krásném uvolnění 1-1. Aritma byla chvíli opařená jak po vylití ranní kávy, ale k získání sebevědomí jim pomohla chyba na půli hřiště, kterou domácí celek potrestal. Od té doby to byla hra na jednu branku, Aritmě dopomohly i početná střídání a po vstřelení dalších branek si dokráčeli pro výhru 5-1.
FKŘ vs. Malešice – 19.5.2018
Řeporyje nastoupily k veledůležitému zápasu na domácí půdě proti Malešicím, kterým chtěli vrátit prohru z podzimu, kdy v posledních 10 minutách ztratili vedení 2-0 a po kontrovérzních výrocích rozhodčího jsme prohráli 3-2. V utkání jsme se museli obejít bez Davida Pavelky, a tak sestava zněla : Přída – Vodsloň, Hlaváček, Štěpánek P., Šmat – Svoboda, Vosmík, Pánek, Waltzel – Václavíček , Tůma. Do zápasu jsme vstoupili ideálně a Tůma vstřelil gól do protipohybu brankáře po centru z levé strany. Pak však nás soupeř začal přehrávat a my byli bezradní jak mimo bez dudlíku. Malešicím stačila fotbalovost bez nadměrného pohybu a my byli ztraceni více než Tarzan v deštném pralese. Výsledkem bylo zasloužené vyrovnání po rohovém kopu. Následující pětiminutovka patřila opět hostům a naše herní trápení pokračovalo. Ovšem v nejlepší možný moment přišla odpověď Ivana Pánka, který dorazil střelu Jiřího Václavíčka. O pár minut později jsme přidali další úder, a to když se Jiří Václavíček dostal k doraženému balónu a svou levačkou protrhnul střeleckou smůlu. Poločasové skóre 3-1, příliš krutý výsledek pro hosty. Do druhé poločasu jsme museli vstoupit lépe, a to se také stalo. V 55. minutě nás Tůma svou důraznou hlavičkou dostal do trháku a soupeř vzhledem k průběhu na vývoj skóre rezignoval a my pak zasypali branku soupeře střelbou známých z americkým filmů. Konečné se zastavilo na skóre 12-2, kdy o góly se postarali: 4x Pánek, 2x Svoboda, 2x Tůma, 2x Jarolímek, 1x Václavíček. No a tak se šlo slavit s vědomím, že neděle nebude příliš pracovní .
“B” mužstvo – Šance na postup malá, přesto existuje
Naše rezerva navázala na kolisavé výkony v jarní části a po remíze 2-2 s Čechií Smíchov, kdy jsme obdrželi branku v poslední minutě se náš celek vydal na hřiště první Sparty Krč, kde jsme stejný výsledek zopakovali, když v 85. minutě proměnil penaltu nezdolný veteran Zdeněk Pechar st. Naše B mužstvo je tak na dělené druhé pozici se ztrátou tří bodů na Spartu Krč.
Ostatní
V neděli 22.05.2018 proběhnul v našem areálu fotbalové mistrovství ČR neslyšících, kterého se zúčastnily týmy Prahy, Vítkovic a Brna. Byla radost sledovat fotbalové kvality i přes handicap, s kterým se účastníci statečně perou.
V poslední dubnový den proběhla na hřišti Oslava čarodějnic, které se zúčastnili nejmenší členové našeho klubu s jejich rodiči. Bylo moc hezké sledovat, jak se náš areál stal jedním z hlavním center dění této slávy. I přes nařízení ČHMÚ si všichni účastníci tento den užili a věříme, že na to budeme moci v budoucích letech navázat.
Za celý výkonný výbor FKŘ bysme rádi poděkovali realizačnímu týmu mladších žáků včetně Václava Červeného, kteří celý den strávili na rekonstrukci laviček na naší terase. Věříme, že tuto nadstavbu všichni naši přiznivci ocení stejně jako my.
Závěrečné slovo
Rádi bychom poděkovali všem se zájmem o náš klub, kterých v posledních měsících přibývá. Je to známka toho, že jsme stále na dobré cestě vrátit náš klub zpátky na obzor.
Pokud chcete sledovat náš klub a být informování o nejaktuálnějších novinkách, sleduje náš klubový Facebook a Instagram FK Řeporyje.
Těšíme se zejména 23.06.2018, kde se v rámci oslav postaráme o to, aby černobílé barvy vlály úspěšně i po další roky.
Petr Vosmík
Místopředseda FK Řeporyje

Březnové číslo

Blýská se na lepší časy, resp. na lepší trávu

Je to již rok a čtvrt co nově zvolený výbor deklaroval pyramidu vizí na jejímž vrcholu byla stabilizace chodu klubu. Tento bod se podařilo za předchozí rok naplnit a dostát slibu zajištění finanční rovnováhy. Dalším bodem byla výstavba hřiště s umělou trávou, čímž bysme mohli ulevit hlavnímu travnatému povrchu a posléze rozšířit členskou základnu. Jak ale dobře víme, k získání je potřeba zpracování veškeré administrace projektu a dostatek času, a tak tento bod bude hlavní prioritou pro rok 2019.

Je tomu přesně 20 let, kdy byla v našem areálu vystavěna travnatá hrací plocha. A nyní, v rok 90.výročí s radostí oznamujeme, že se našemu klubu podařilo získat grant na nové travnaté hřišě ve výši 1 500 000 Kč v rámci dotačního programu na podporu sportu a tělovýchovy v hl. m. Praze. Je potřeba zmínit, že za vyřízením je spoustu hmatatelné i neviditelné práce členů výkonného výboru, kteří chtějí bez nároku na finanční ohodnocení pro fotbalový klub zanechat stopu. Vzhledem k tomu, že v rámci dotačního programu je povinná 20% finanční spoluúčast, je žřejmé že nás čeká nás ještě spoustu práce.

V sobotu 23.06.2018 proběhne oslava 90 let od založení našeho klubu, kdy od ranních hodin budou probíhat zápasy všech věkových kategorií našeho oddílu se závěrečným zápasem proti týmu známých osobností ARABELA. Od 19h začně hrát hudební skupina MOP ROCK. Bude to zároveň den, kdybychom se se starým trávníkem symbolicky rozloučili a následující týden začala výstavba nového povrchu. Těšíme se , že tento významný den oslavíte společně s námi.

Zimní příprava našich mužstev

Přípravné období finišuje, mistrovské zápasy se blíží. A tak i v našich týmech došlo k ladění formy před jarní částí sezóny. A tak doufáme, že se nám podaří vyladit formu ještě lépe než rádiové frekvence za Protektorátu.

‘’A mužstvo’’

Náš tým nadále pokračoval v účinkování na Aritmě cupu, kde tým dostává podobu před startem soutěžních zápasů a snaží formu načasovat lépe než silničáři v zimním období.

FK Řeporyje vs. TJ Hostivice -25.02.2018

Řeporyje se od úvodních minut pasovaly do role favorita a vše nás předurčovalo k tomu, abysme dokráčeli do vítězného konce a připsali si další body do tabulky tohoto turnaje. Nejdřív se po pěkné akci ujala střela rychlonohého Waltzela a deset minut na to zvýšil vedení Vosmík po rohovém kopu. V tu chvíli náš tým polevil s vědomím, že zápas je v naší režii. Soupeř vstřelil po naší ztrátě na půlce kontaktní gól, který jim dodal energii do žil a touha po vyrovnání byla zúročena po proměnění pokutového kopu po špatně odpískané penaltě. Konečný výsledek 2:2

FK Řeporyje vs. FK Sparta Košíře – 04.03.2018

O první březnovém víkendu absolvovaly Řeporyje zápas proti Košířům a ačkoliv náš celek předváděl kvalitní hru, výsledkem bylo pouze vítězství 3:2.

FK Řeporyje – TJ Sokol Jinočany

V dalším zápase sehráli naši svěřenci utkání proti Jinočanům, tedy klubu , jehož renomé značně stoupá. V dresu našich sousedů se tradičně objevuje několik cizinců, kteří zvednuli kvalitu tohoto týmu. Ačkoliv se náš tým musel vypořádat s absence několika hráčů a trenér lepil mužstvo složitěji než leporelo, podařilo se Jinočany porazit 1:0 po brance Ivana Pánka.

FK Řeporyje – TJ Sokol Stodůlky “A”- 14.03.2018

Čím blíže je mistrovský zápas, tím nabírá herní praxe na frekvenci. V rámci ‘’anglického’’ víkendu jsme na umělé trávě na Motorletu přivítali áčko Stodůlek, v jejichž dresu nastoupili klubové stálice M.Nešpor, J. Jirec či D. Světlík. Nečekali jsme tak nic jednoduchého, ostatně to v žádném přípravném zápase proti těžkému soupeři, a zvláště pokud se jedná o našeho největšího rivala. První půle se odehrála ve vysokém tempu. Ačkoliv Stodůlky měli míč více na kopačkách, tak to byly spíše Řeporyje které hrozily z rychlých protiútoků. Bohužel žádná ze střel za zády brankáře neskončila, a tak první půle skončila bez branek. Začátek druhé půle byl obdobný jako v prvním dějství, avšak s tím rozdílem že se ze střední dálky trefil navrátivší Ivan Pánek po nemoci. Pokud by se zápas natáčel, gól by aspiroval minimálně na gól měsíce. Fotbalové srdce plesalo, řeporyjské dvojnásob. O deset minut na to zvýšil M. Blažek na 2:0 a blížili jsme se výsledkovému překvapení. Soupeř nás pak zatlačil, ale snížit se mu podařilo až deset minut před koncem na 2:1 a tak skončil I konečný výsledek.

FK Řeporyje – SK Roztoky – 18.03.2018

Poslední utkání, které se mělo rozhodnout o konečném umístění na turnaji se neodehrálo vzhledem k nepřízni počasí. Náhradní termín je v jednání.

FK Řeporyje – SK Bášť

Z původně dohodnuté generálky proti Loděnicím sešlo, a tak se narychlo sehnal soupeř pro poslední přípravný zápas před mistrovskými zápasy. V utkání nás prověřila Bášť, tedy tým hájící 4. místo ve III. Třídě na Praze – Východ. Pikantnostní bylo, že za řeporyjský celek odchytal první poločas naše posila v brance Miroslav Šimek, který přestoupil právě z týmu soupeře. Naopak v týmu Bášťe, která vyznává stejné klubové barvy jako náš tým, nastoupil i rychlonohý Boris Vostřel, jenž strávil dva roky v našich barvách. V podzimní části zaznamenal 7 branek ve 13 utkáních, a tak bylo zřejmé že bude hrozbou i v přátelském utkání.

Ačkoliv jsme v 15 minutě obdrželi od soupeře branku z ojedinělé situace, celý poločas byl v naší režii a nakonec jsme prvn ídějství vyhráli 2:1. Do 65. minuty jsme v dominanci pokračovali a vypracovali si náskok 5:2. Po vystřídání však kvalita naší hry velmi utrpěla a konečný výsledek se zastavil na skóre 5:3 v náš prospěch. O branky se postarali: 2x J. Tůma, 1x I. Pánek, 1x J.Dobeš, 1. J. Václavíček

“B mužstvo’’-

Naše béčko se utkalo v neděli 11.03 na umělé trávě v Radotíně v rámci přípravy s Třebotovem, tedy týmem hrající v horní polovině III. třídy na Praze – Západ. Kvalitní přípravný zápas dopadl lépe pro Třebotov , který porazil Řeporyje 4:2. O góly se postarali P. Jarolímek a R. Korecký.

Druhý ptářelský zápas proti Zbuzanům ‘’B’’ byl bohužel zrušen vzhledem k nepřízni počasí.

Závěr

Níže naleznete rozpis našich zápasů. Budeme moc rádi, pokud si uděláte čas navštívit naše zápasy a podpořit tak prohloubení klubismu a řeporyjského patriotismu. Budeme se snažit, aby celá sezóna byla v celkovém hodnocení úspěšná. Všem členům FK Řeporyje přejeme kvalitní týmové výkony, které budou těšit jak samotné hráče, tak I naše fanoušky.

Sledujte nás na sociálních sítích Facebooku a Instagramu, kde naleznete nejaktuálnější info o našem klubu. Za jakékoliv připomínky budeme jedině rádi. V případě jakýchkoli dotazů či nabídky spolupráce nás neváhejte kontaktovat na fkreporyje@gmail.com

Petr Vosmík

místopředseda FK Řeporyje

Únorové číslo

Významný rok 2018 – Oslava 90 let vzniku FK Řeporyje

Pro FK Řeporyje je rok 2018 více než důležitý a významný, neboť náš fotbalový oddíl bude slavit v červnu tohoto roku úctyhodné výročí 90 let. V sobotu 23.6. 2018 si v našem areálu budeme chtít připomenout historické milníky našeho klubu, tak abychom docenili práci zakladatelů a našich předchůdců, ale i nynějších členů našeho oddílu skrze zajímavá sportovní klání. Bude se jednat o mimořádnou společenskou událost nejenom pro fotbalové fanoušky a nadšence, ale pro naší celou obec.

Celý den bude lemován řadou zápasů všech našich kategorií se závěrečným kláním proti týmu známých osobností. Samozřejmostí bude bohatý doprovodný program pro děti, řada soutěží, chutné občerstvení a kapela, která tento pěkný den zakončí. O konkrétních aktérech a účinkujících vás budeme průběžně informovat na našich facebookových stránkách, webu a i v nadcházejících vydáních tohoto měsíčníku. Organizace každé velké akce je vždy náročná. Budeme se však snažit již brzy oznámit první zajímavá jména tak, aby celá událost přesáhla sportovní charakter této akce a získala celospolečenský rozměr.

V případě, že vás napadne jakákoli forma podpory pri organizaci tohoto dne, neváhejte nás neprodleně kontaktovat na emailové stránce fkreporyje@gmail.com

Pohyby v kádru ‘A’ mužstva

Každé období nastávají ve fotbalových kádrech změny a ani náš FK není vyjímkou. Na dočasném odchodu je Jan Rejzek, který příjal pracovní stáž v Anglii a vymění na více než půlrok západ Prahy za sychravý sever Evropy. Ať se daří Honzo, brzy tě opět rádi uvidíme mezi námi.

Výzmnanou posilou v našich řadách je útočná posila ze Zbuzan Ivan Pánek, řeporyjský rodák, jehož rodokmen zaznamenal významnou stopu v řeporyjském fotbale. Ivan je rozený střelec, který vyhrál v barvách Aritmy i nejlepšího střelce divize, což ho katapultovalo až do třetiligových Štěchovic. Věříme, že nám pomůže pro zbytek sezóny v záchraně a bude dalším ze spouštěcích mechanismů návratů řeporyjských fotbalistů do našeho klubu.

Další naší akvizicí je brankář Miroslav Šimek, který přichází do našeho klubu z oddílu SK Bášť. Jako brankář zvýší konkurenci na tomto postu, který je ve většině týmech nedostatkovým zbožím.

Zimní příprava – Aritma cup 2018

Shazování přebytečných kil, nabírání sportovní kondice. I to je u hráčů tolik neoblíbená zimní příprava. Řeporyjský tým vsadil na stejnou podobu zimní přípravy I pro letošek. Úterní večery patří pohybu v řepoyjské sokolovně, zatímco středeční tréninky probíhají na umělé trávě Klausova. Kromě tréninků se Řeporyje opět účastní Aritma cupu, kde v lońském roce obsadili stříbrnou pozici a nabrali tak síly pro podzimní část sezóny. Jelikože se zimní turnaj prokázal jako užitečný, kde je nejlépe procvičena herní praxe, došlo k přihlášení i pro letošek.

První zápas jsme odehráli proti hostitelskému týmy Aritmy, která lońský ročník vyhrála. Tým fyzicky výborně disponovaných mladíků doplněný o tři zkušenější hráče byl dobrou zatěžkávací zkouškou hned v prvním klání. Aritma otevřela skóre po našem menším zaváhání a po dorážce udeřila. Deset minut před koncem první se však představila naše nová akvizice – Ivan Pánek. Na polovině získal balón a vyřešil

situace jeden na jednoho pěknou střelou zpoza vápna na bližší tyč. Skóre se již nezměnilo, a tak utkání skončilo 1:1.

V druhém zápase jsme se utkali s Vonoklasy, tedy celkem ze III. třídy a výkonostní rozdíl byl znát. O branky se postarali : 3x Pavelka D., 2x Pánek I., 1x Vosmík P., 1x Korecký R. A tak konečné skóre nabralo podobu 7:0.

V pořadí třetím zápase v rámci t urnaje jsme se potkali s celkem z Řep. Do utkání jsme nastoupili ve značně kombinované sestavě vzhledem k většímu počtu absencí, a tak špatný výkon byl podtrhnut Ii prohrou 1:0.

Mládež

V termínu 16.2. – 18.2. proběhlo soustředění mladší přípravky v Borotíně u Tábora. Soustředění se zúčastnilo 19 mladých hráčů, kteří se za pomocí trenérského štábu snažili obohatit své fotbalové dovednosti a zároveň stmelit kolektiv, který vždy v týmových sportech vždy jedním z nejdůležitějších faktorů. Naši mládežníci využívali multifunkční halu, která splnila účel který měla, všichni si soustředění užili. Nyní tento námi oblíbený sportovní areál bude využit v nadcházejících měsících i ostatními mládežnickými mužstvy.

Petr Vosmík ml.

místopředseda FK Řeporryje