Články

                                                  Řeporyjské echo

Březnové číslo

Blýská se na lepší časy, resp. na lepší trávu

Je to již rok a čtvrt co nově zvolený výbor deklaroval pyramidu vizí na jejímž vrcholu byla stabilizace chodu klubu. Tento bod se podařilo za předchozí rok naplnit a dostát slibu zajištění finanční rovnováhy. Dalším bodem byla výstavba hřiště s umělou trávou, čímž bysme mohli ulevit hlavnímu travnatému povrchu a posléze rozšířit členskou základnu. Jak ale dobře víme, k získání je potřeba zpracování veškeré administrace projektu a dostatek času, a tak tento bod bude hlavní prioritou pro rok 2019.

Je tomu přesně 20 let, kdy byla v našem areálu vystavěna travnatá hrací plocha. A nyní, v rok 90.výročí s radostí oznamujeme, že se našemu klubu podařilo získat grant na nové travnaté hřišě ve výši 1 500 000 Kč v rámci dotačního programu na podporu sportu a tělovýchovy v hl. m. Praze. Je potřeba zmínit, že za vyřízením je spoustu hmatatelné i neviditelné práce členů výkonného výboru, kteří chtějí bez nároku na finanční ohodnocení pro fotbalový klub zanechat stopu. Vzhledem k tomu, že v rámci dotačního programu je povinná 20% finanční spoluúčast, je žřejmé že nás čeká nás ještě spoustu práce.

V sobotu 23.06.2018 proběhne oslava 90 let od založení našeho klubu, kdy od ranních hodin budou probíhat zápasy všech věkových kategorií našeho oddílu se závěrečným zápasem proti týmu známých osobností ARABELA. Od 19h začně hrát hudební skupina MOP ROCK. Bude to zároveň den, kdybychom se se starým trávníkem symbolicky rozloučili a následující týden začala výstavba nového povrchu. Těšíme se , že tento významný den oslavíte společně s námi.

Zimní příprava našich mužstev

Přípravné období finišuje, mistrovské zápasy se blíží. A tak i v našich týmech došlo k ladění formy před jarní částí sezóny. A tak doufáme, že se nám podaří vyladit formu ještě lépe než rádiové frekvence za Protektorátu.

‘’A mužstvo’’

Náš tým nadále pokračoval v účinkování na Aritmě cupu, kde tým dostává podobu před startem soutěžních zápasů a snaží formu načasovat lépe než silničáři v zimním období.

FK Řeporyje vs. TJ Hostivice -25.02.2018

Řeporyje se od úvodních minut pasovaly do role favorita a vše nás předurčovalo k tomu, abysme dokráčeli do vítězného konce a připsali si další body do tabulky tohoto turnaje. Nejdřív se po pěkné akci ujala střela rychlonohého Waltzela a deset minut na to zvýšil vedení Vosmík po rohovém kopu. V tu chvíli náš tým polevil s vědomím, že zápas je v naší režii. Soupeř vstřelil po naší ztrátě na půlce kontaktní gól, který jim dodal energii do žil a touha po vyrovnání byla zúročena po proměnění pokutového kopu po špatně odpískané penaltě. Konečný výsledek 2:2

FK Řeporyje vs. FK Sparta Košíře – 04.03.2018

O první březnovém víkendu absolvovaly Řeporyje zápas proti Košířům a ačkoliv náš celek předváděl kvalitní hru, výsledkem bylo pouze vítězství 3:2.

FK Řeporyje – TJ Sokol Jinočany

V dalším zápase sehráli naši svěřenci utkání proti Jinočanům, tedy klubu , jehož renomé značně stoupá. V dresu našich sousedů se tradičně objevuje několik cizinců, kteří zvednuli kvalitu tohoto týmu. Ačkoliv se náš tým musel vypořádat s absence několika hráčů a trenér lepil mužstvo složitěji než leporelo, podařilo se Jinočany porazit 1:0 po brance Ivana Pánka.

FK Řeporyje – TJ Sokol Stodůlky “A”- 14.03.2018

Čím blíže je mistrovský zápas, tím nabírá herní praxe na frekvenci. V rámci ‘’anglického’’ víkendu jsme na umělé trávě na Motorletu přivítali áčko Stodůlek, v jejichž dresu nastoupili klubové stálice M.Nešpor, J. Jirec či D. Světlík. Nečekali jsme tak nic jednoduchého, ostatně to v žádném přípravném zápase proti těžkému soupeři, a zvláště pokud se jedná o našeho největšího rivala. První půle se odehrála ve vysokém tempu. Ačkoliv Stodůlky měli míč více na kopačkách, tak to byly spíše Řeporyje které hrozily z rychlých protiútoků. Bohužel žádná ze střel za zády brankáře neskončila, a tak první půle skončila bez branek. Začátek druhé půle byl obdobný jako v prvním dějství, avšak s tím rozdílem že se ze střední dálky trefil navrátivší Ivan Pánek po nemoci. Pokud by se zápas natáčel, gól by aspiroval minimálně na gól měsíce. Fotbalové srdce plesalo, řeporyjské dvojnásob. O deset minut na to zvýšil M. Blažek na 2:0 a blížili jsme se výsledkovému překvapení. Soupeř nás pak zatlačil, ale snížit se mu podařilo až deset minut před koncem na 2:1 a tak skončil I konečný výsledek.

FK Řeporyje – SK Roztoky – 18.03.2018

Poslední utkání, které se mělo rozhodnout o konečném umístění na turnaji se neodehrálo vzhledem k nepřízni počasí. Náhradní termín je v jednání.

FK Řeporyje – SK Bášť

Z původně dohodnuté generálky proti Loděnicím sešlo, a tak se narychlo sehnal soupeř pro poslední přípravný zápas před mistrovskými zápasy. V utkání nás prověřila Bášť, tedy tým hájící 4. místo ve III. Třídě na Praze – Východ. Pikantnostní bylo, že za řeporyjský celek odchytal první poločas naše posila v brance Miroslav Šimek, který přestoupil právě z týmu soupeře. Naopak v týmu Bášťe, která vyznává stejné klubové barvy jako náš tým, nastoupil i rychlonohý Boris Vostřel, jenž strávil dva roky v našich barvách. V podzimní části zaznamenal 7 branek ve 13 utkáních, a tak bylo zřejmé že bude hrozbou i v přátelském utkání.

Ačkoliv jsme v 15 minutě obdrželi od soupeře branku z ojedinělé situace, celý poločas byl v naší režii a nakonec jsme prvn ídějství vyhráli 2:1. Do 65. minuty jsme v dominanci pokračovali a vypracovali si náskok 5:2. Po vystřídání však kvalita naší hry velmi utrpěla a konečný výsledek se zastavil na skóre 5:3 v náš prospěch. O branky se postarali: 2x J. Tůma, 1x I. Pánek, 1x J.Dobeš, 1. J. Václavíček

“B mužstvo’’-

Naše béčko se utkalo v neděli 11.03 na umělé trávě v Radotíně v rámci přípravy s Třebotovem, tedy týmem hrající v horní polovině III. třídy na Praze – Západ. Kvalitní přípravný zápas dopadl lépe pro Třebotov , který porazil Řeporyje 4:2. O góly se postarali P. Jarolímek a R. Korecký.

Druhý ptářelský zápas proti Zbuzanům ‘’B’’ byl bohužel zrušen vzhledem k nepřízni počasí.

Závěr

Níže naleznete rozpis našich zápasů. Budeme moc rádi, pokud si uděláte čas navštívit naše zápasy a podpořit tak prohloubení klubismu a řeporyjského patriotismu. Budeme se snažit, aby celá sezóna byla v celkovém hodnocení úspěšná. Všem členům FK Řeporyje přejeme kvalitní týmové výkony, které budou těšit jak samotné hráče, tak I naše fanoušky.

Sledujte nás na sociálních sítích Facebooku a Instagramu, kde naleznete nejaktuálnější info o našem klubu. Za jakékoliv připomínky budeme jedině rádi. V případě jakýchkoli dotazů či nabídky spolupráce nás neváhejte kontaktovat na fkreporyje@gmail.com

Petr Vosmík

místopředseda FK Řeporyje

Únorové číslo

Významný rok 2018 – Oslava 90 let vzniku FK Řeporyje

Pro FK Řeporyje je rok 2018 více než důležitý a významný, neboť náš fotbalový oddíl bude slavit v červnu tohoto roku úctyhodné výročí 90 let. V sobotu 23.6. 2018 si v našem areálu budeme chtít připomenout historické milníky našeho klubu, tak abychom docenili práci zakladatelů a našich předchůdců, ale i nynějších členů našeho oddílu skrze zajímavá sportovní klání. Bude se jednat o mimořádnou společenskou událost nejenom pro fotbalové fanoušky a nadšence, ale pro naší celou obec.

Celý den bude lemován řadou zápasů všech našich kategorií se závěrečným kláním proti týmu známých osobností. Samozřejmostí bude bohatý doprovodný program pro děti, řada soutěží, chutné občerstvení a kapela, která tento pěkný den zakončí. O konkrétních aktérech a účinkujících vás budeme průběžně informovat na našich facebookových stránkách, webu a i v nadcházejících vydáních tohoto měsíčníku. Organizace každé velké akce je vždy náročná. Budeme se však snažit již brzy oznámit první zajímavá jména tak, aby celá událost přesáhla sportovní charakter této akce a získala celospolečenský rozměr.

V případě, že vás napadne jakákoli forma podpory pri organizaci tohoto dne, neváhejte nás neprodleně kontaktovat na emailové stránce fkreporyje@gmail.com

Pohyby v kádru ‘A’ mužstva

Každé období nastávají ve fotbalových kádrech změny a ani náš FK není vyjímkou. Na dočasném odchodu je Jan Rejzek, který příjal pracovní stáž v Anglii a vymění na více než půlrok západ Prahy za sychravý sever Evropy. Ať se daří Honzo, brzy tě opět rádi uvidíme mezi námi.

Výzmnanou posilou v našich řadách je útočná posila ze Zbuzan Ivan Pánek, řeporyjský rodák, jehož rodokmen zaznamenal významnou stopu v řeporyjském fotbale. Ivan je rozený střelec, který vyhrál v barvách Aritmy i nejlepšího střelce divize, což ho katapultovalo až do třetiligových Štěchovic. Věříme, že nám pomůže pro zbytek sezóny v záchraně a bude dalším ze spouštěcích mechanismů návratů řeporyjských fotbalistů do našeho klubu.

Další naší akvizicí je brankář Miroslav Šimek, který přichází do našeho klubu z oddílu SK Bášť. Jako brankář zvýší konkurenci na tomto postu, který je ve většině týmech nedostatkovým zbožím.

Zimní příprava – Aritma cup 2018

Shazování přebytečných kil, nabírání sportovní kondice. I to je u hráčů tolik neoblíbená zimní příprava. Řeporyjský tým vsadil na stejnou podobu zimní přípravy I pro letošek. Úterní večery patří pohybu v řepoyjské sokolovně, zatímco středeční tréninky probíhají na umělé trávě Klausova. Kromě tréninků se Řeporyje opět účastní Aritma cupu, kde v lońském roce obsadili stříbrnou pozici a nabrali tak síly pro podzimní část sezóny. Jelikože se zimní turnaj prokázal jako užitečný, kde je nejlépe procvičena herní praxe, došlo k přihlášení i pro letošek.

První zápas jsme odehráli proti hostitelskému týmy Aritmy, která lońský ročník vyhrála. Tým fyzicky výborně disponovaných mladíků doplněný o tři zkušenější hráče byl dobrou zatěžkávací zkouškou hned v prvním klání. Aritma otevřela skóre po našem menším zaváhání a po dorážce udeřila. Deset minut před koncem první se však představila naše nová akvizice – Ivan Pánek. Na polovině získal balón a vyřešil

situace jeden na jednoho pěknou střelou zpoza vápna na bližší tyč. Skóre se již nezměnilo, a tak utkání skončilo 1:1.

V druhém zápase jsme se utkali s Vonoklasy, tedy celkem ze III. třídy a výkonostní rozdíl byl znát. O branky se postarali : 3x Pavelka D., 2x Pánek I., 1x Vosmík P., 1x Korecký R. A tak konečné skóre nabralo podobu 7:0.

V pořadí třetím zápase v rámci t urnaje jsme se potkali s celkem z Řep. Do utkání jsme nastoupili ve značně kombinované sestavě vzhledem k většímu počtu absencí, a tak špatný výkon byl podtrhnut Ii prohrou 1:0.

Mládež

V termínu 16.2. – 18.2. proběhlo soustředění mladší přípravky v Borotíně u Tábora. Soustředění se zúčastnilo 19 mladých hráčů, kteří se za pomocí trenérského štábu snažili obohatit své fotbalové dovednosti a zároveň stmelit kolektiv, který vždy v týmových sportech vždy jedním z nejdůležitějších faktorů. Naši mládežníci využívali multifunkční halu, která splnila účel který měla, všichni si soustředění užili. Nyní tento námi oblíbený sportovní areál bude využit v nadcházejících měsících i ostatními mládežnickými mužstvy.

Petr Vosmík ml.

místopředseda FK Řeporryje