Starší dorost

Recenze Čakovice

V předehrávce 2. jarního kola přivítal mladší dorost na umělé trávě na Klausové Čakovice. Na rozdíl od řeporyjských fotbalistů dokázaly Čakovice v první zápase bodovat. Sliboval se velmi vyrovnaný boj, neb oba týmy se přou o vrchní příčky.
Bylo jasné, že kombinací k vidění příliš nebude. Malá umělka tomu skutečně nenasvědčovala a po celý zápas se jednalo zejména o boj. Po prohraném autovém vhazování se míč dostal na osamoceného záložníka Čakovic na levém kraji velkého vápna. Čakovickému hráči nedělalo žádný problém zakončit na zadní tyč, a otevřít tak skóre zápasu / 0:1 /. Tato obdržená branka nakopla řeporyjské hráče a ti se začali drát do ofenzívy. Po první brance se hra začala přelévat ze strany na stranu. Útočníci obou týmů nedokázali zužitkovat skvělé výkopy obou gólmanů, všechny výkopy sbírali obránci, a proto se jednalo o hru především ve středu pole. Silnou stránkou čakovických fotbalistů byly rohové kopy. Jenže když ani po 3. jasné šanci z rohu nedokázali udeřit, tak se šance chopily Řeporyje. Po nepřehledné situace v pravém rohu se míč dostal k řeporyjskému obránci, ten jej přibližně z 25 metrové vzdálenosti vypálil na branku hostí a k překvapení všech skončil v brance / 1:1 /. Těsně před koncem prvního poločasu dokázaly Řeporyje své skóre ještě navýšit. Z rohového kopu Řeporyjí se míč odrazil k nikým neobsazenému hráči na vápně a ten nedal gólmanovi žádnou příležitost / 2:1 /. Do kabin se šlo tedy s jednobrankovým vedením Řeporyjí.
Druhý poločas začal stejně jako ten první. Ten,kdo dokázal vybojovat míč ve středu hřiště, měl velkou převahu. I ve druhém poločase se hra přelévala, gólmani neměli příliš mnoho práce a jednalo se spíše o náhodné nákopy za obranu. Těch všech nikdo nedokázal využít. V půlce druhé poloviny utkání se na penaltovém puntíku octl útočník, bráněn našim stoperem, otočený zády k naší brance. Všem zatrnulo, když se k němu dostal balon a měl před sebou odkrytou celou branku. Ke štěstí všech však mířil mimo svatyni domácích. V 70. minutě překvapil krásnou střelou gólmana hostů náš hrotový útočník. Ta se však jen odrazila od tyče. Po dvou přihrávkách v pokutovém území skončil míč v brance hostí. Hráči Řeporyjí si mysleli, že už je vyhráno. Jenže ne tak úplně. Rozhodčí na pokyn pomezního rozhodčího branku odvolal kvůli ofsajdovému postavení jednoho z hráčů. A pokračovalo se tedy dál, za stavu 2:1 pro Řeporyje. Trenér Čakovic nabádal hráči k ofenzivní hře a agresivnímu napadání. Jenže soupeř už se k ničemu nezmohl a skóre se nezměnilo.
Řeporyje v náročném utkání na malé umělce získaly cenné tři body, a udržely si tak nádherné třetí místo v tabulce. Nyní je čeká velikonoční přestávka a přiští týden se postaví proti Kačerovu, který stojí v tabulce na 2. místě. Čeká je tedy další, velmi náročné utkání.

 

Recenze Řepy – Řeporyje 25.3.2018

Za pošmourného nedělního poledne se mladší dorost sešel na hřišti Zličína, aby ve svém prvním jarním mistrovském utkání poměřil síly s kluky z Řep. Vše naznačovalo, že se bude jednat o hru na jednu branku. Vždyť na podzim odjížděly Řepy s 8 gólovým výpraskem. Nicméně po zimní přípravě a řadě přestupů jsou jarní zápasy vždy nevyzpytatelné.
Prvních dvacet minut měly Řeporyje ve svých rukou. Řepy se držely na své půlce a jen velmi zřídka podnikaly výpady na útočnou polovinu. Soupeř byl nejnebezpečnější z brejků. A když už jsme nedokázali proměnit několikátou loženku, tak se soupeř ujal vedení. Po špatném odkopu se k míči dostal hráč soupeře a ten s chladnou hlavou zakončil k tyči/ 0:1 / . Jenže místo aby řeporyjští mládenci vrátili úder, tak se soupeř opětně dostal do brejkové situace. Tu vyřešil velmi dobře a po přihrávce do křídla a pohotovém zakončení zvýšil vedení/ 0:2 /. Těmito brankami se soupeř dostal do hry a začal být rovnocenným sokem. Do konce prvního poločasu se již toho moc nestalo, a tak šly Řeporyje do kabin s dvoubrankovou ztrátou.
V kabině jsme byli nabádáni, že není konec. Ačkoli dorost prohrával o dvě branky, věděl, že má čtyřicet minut na zvrat, a tak houževnatě vkročil na hřiště.
Soupeř se hned z kraje druhého poločasu zatáhl na svou obrannou polovinu a spoléhal na udržení vedení a brejkové situace. Řeporyjští fotbalisté se snažili dobýt soupeřovu branku, avšak marně. V 50. minutě jsme prohráli hlavičkový souboj ve středu hřiště, míče se chopil útočník a běžel sám na branku. Nebylo pro něj žádným problémem gólmana přehodit / 0:3 /. Soupeřova obrana se ještě více zatáhla a pro Řeporyje byla zcela neprostupná. Veškeré centry vyhrávali soupeřovi obránci, a když náhodou ne, tak zasáhl gólman.
Posledních deset minut se zvrtlo v šarvátku. Diváci sledovali spíše boj a zákeřnost než nějaký pěkný fotbal. Rozhodčí veškeré naschvály vyřešil a provinivší odměnil karetními tresty.
Řeporyjští fotbalisté odjíždějí ze Zličína bez bodového zisku. Doufejme však, že si náladu spraví v předehrávce ve středu proti Čakovicím.

 

Mladší dorost

ROZPIS ZÁPASŮ MLADŠÍ DOROST podzim 2017

So 2.9. v 14:30 Čakovice – FK ŘEPORYJE; hřiště Avia Čakovice

St 6.9. v 17:30 FK ŘEPORYJE – Řepy; hřiště Řeporyje

So 9.9. v 11:00 FK ŘEPORYJE – Kačerov B; hřiště Řeporyje

Ne 17.9. v 16:30 Běchovice – FK ŘEPORYJE; hřiště Běchovice

So 23.9. v 11:00 FK ŘEPORYJE – Hrdlořezy; hřiště Řeporyje

Čt 28.9. v 10:00 Uhříněves – FK ŘEPORYJE; hřiště Uhříněves

So 7.10. v 11:00 FK ŘEPORYJE – Bílá Hora; hřiště Řeporyje

So 14.10. v 15:30 Chodov – FK ŘEPORYJE; hřiště Chodov

So 21.10. v 11:00 FK ŘEPORYJE – ČAFC; hřiště Řeporyje

Ne 29.10. v 15:30 Klánovice – FK ŘEPORYJE; hřiště Klánovice

So 4.11. v 11:00 FK ŘEPORYJE – Kyje; hřiště Řeporyje

So 11.11. v 11:00 FK ŘEPORYJE – Březiněves; hřiště Řeporyje

Ne 19.11. v 13:30 FAAZ – FK ŘEPORYJE; hřiště Chuchle